ՀՀ նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Շվեյցարիայի նորանշանակ դեսպանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեյցարիայի Համադաշնության նորանշանակ դեսպան Լուկաս Գասերը:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է դեսպանին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու գործում: Նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքով, Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Շվեյցարիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության շարունակականությունը բոլոր բնագավառներում՝ թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ ձևաչափերով, և պատրաստակամ է քայլեր ձեռնարկել այդ համագործակցությունն առավել խորացնելու ուղղությամբ:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից:
Հանդիպմանը զրուցակիցները գոհունակությամբ են խոսել Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև ձևավորված բարձր մակարդակի միջպետական հարաբերությունների մասին, որոնք վերջին տարիներին զարգանում են ինչպես փոխադարձ այցերի, այնպես էլ միջազգային տարբեր հարթակներում համագործակցության միջոցով:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և դեսպան Լուկաս Գասերը հանդիպմանը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային խնդիրներին վերաբերող հարցերի շուրջ:

The newly appointed Ambassador of Switzerland to Armenia presented his credentials to the President
Today, the newly appointed Ambassador of the Swiss Confederation to the Republic of Armenia Lukas Gasser presented his credentials to Serzh Sargsyan.
The President of Armenia congratulated the Swiss Ambassador on his appointment and wished success in his diplomatic mission in our country. According to Serzh Sargsyan, Armenia attaches great importance to the mutually beneficial continued cooperation with the friendly Switzerland in all areas, in bilateral as well as multilateral formats and is ready to undertake steps to further deepen the cooperation.
The parties spoke with satisfaction about the high-level interstate relations established between Armenia and Switzerland which in recent years have been developing through the reciprocal visits and cooperation in various international settings.
At the meeting, President Serzh Sargsyan and Ambassador Lucas Gasser also exchanged views related to the regional issues.