Այս տարի ԴիջիԹեք ցուցահանդեսին կմասնակցի 150 կազմակերպություն
«Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» խորագիրը կրող «DigiTec Expo 2013» միջազգային ցուցահանդեսը  տեխնոլոգիական հայությանը կներկայանա  հոկտեմբերի 4-6-ը, «Երևան Էքսպո» կենտրոնում: Այս տարի ակնկալվում է, որ ցուցահանդեսին կմասնակցի 150 կազմակերպություն` անցած տարվա 120-ի համեմատ, իսկ այցելուների քանակը կհասնի 26.000-ի` 2012 թվականի 24.000-ի փոխարեն:
Ներկա դրությամբ 60 կազմակերպություն արդեն իսկ մասնակցության հայտ է ներկայացրել ցուցահանդեսին, որոնց թվում են` ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ընկերությունը «Ռոստելեկոմ» ապրանքանիշով, «Քուեսթրեյդ Ինթերնեյշնլ Ինկ.», «Նեյշնլ Ինսթրումենթս», «Սինոփսիս», «Յունիքոմփ», «Մայքրոսոֆթ», «Լոկատոր», «Լանար Սերվիս», «Հիբրիդ Սոլյուշնս», «Աստրոմափս»,  «Ինսթիգեյթ», «Սիներջի Ինթրնեշնըլ Սիսթըմզ», «ՎեբԴոռադո», «Թվային Նուռ» ընկերությունները, Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր Հիմնադրամը, Երևանի Կապի միջոցների գիտահետազոտական ինստիտուտը, «Անանիա Շիրակացի» կրթահամալիրը, Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանը և այլ կազմակերպություններ: Ցուցահանդեսի մասնակիցները 3 օրերի ընթացքում կցուցադրեն նորարարական վերջին սարքավորումներն ու համակարգերը, ինժեներական և բարձր տեխնոլոգիական լուծումները, մոբայլ լուծումները, ծրագրային ապահովումները և այլն:
Արդեն 9-րդ անգամ անցկացվող միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն է ստեղծել հաղորդակցման բարենպաստ միջավայր բարձր տեխնոլոգիաների ընկերությունների, գործարար սպառողների և հասարակության միջև: Ցուցահանդեսը հայաստանյան տեղեկատվական, հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների և բարձր տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ/ԲՏ) ոլորտների իրական պատկերն ուսումնասիրելու, ձեռքբերումներին ծանոթանալու, առկա մարտահրավերներն ու հնարավորությունները տեսնելու հնարավորություն է տալիս:
ԴիջիԹեք ցուցահանդեսը կազմակերպվում է յուրաքանչյուր աշնանը, Երևանում և անցկացվում է ՀՀ վարչապետի հովանավորությամբ: Կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը, պլատինե հովանավորն է ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ընկերությունը «Ռոստելեկոմ» ապրանքանիշով, իսկ պաշտոնական հովանավորն է` «Քուեսթրեյդ Ինթերնեյշնլ Ինկ.»-ը:
Պլատինե հովանավոր Պաշտոնական հովանավոր
ԴիջիԹեք ցուցահանդեսի ինֆորմացիոն գործընկերներն են` itechnology.am, telecom.arka.am, panorama.am, panarmenian.net, ittrend.am, mwnews.am, erit.am, tesadasht.am լրատվական կայքերը, «Առավոտ», «Իրատես դե ֆակտո», «Հայոց Աշխարհ», «168 ժամ», «Դելովոյ Էքսպրես», «Ռեսպուբլիկա Արմենիա», «Ինֆո-Մարկետ» թերթերը:
Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միության Մասին
Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը հիմնադրվել է 2000թ.` ոլորտի ձեռնարկությունների շահերի պաշտպանության, բիզնեսի խթանման նպատակով:
Իր գործունեության շրջանակներում ԻՏՁՄ-ն կազմակերպում է մի շարք միջոցառումներ` ուղղված ՏՀՏ ոլորտի համար բարենպաստ բիզնես միջավայրի ստեղծմանը, այդ թվում` DigiTec Expo ամենամյա ՏՀՏ/ԲՏ միջազգային ցուցահանդեսը, DigiTec բիզնես ֆորումը, ՏՀՏ լիդերների հանդիպում-ֆորումը, ԱրմՌոբոտիքսը, Համակարգչային և բջջային խաղերի նախագծման Հայաստանի բաց առաջնությունը, DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարը:

High-tech Armenians will unite in DigiTec Expo on October 4-6
The «DigiTec Expo 2013» with the title “Festival for High Tech Armenians” will be introduced to high-tech Armenians on October 4-6 in “Yervan Expo” centre. This year it is anticipated to host 150 participating companies (instead of previous year’s 120) and 26,000 visitors (instead of last year’s 24.000) at the exhibition.
Currently 60 organizations have already submitted an application for participation in the expo, among which are GNC-ALFA CJSC under the brand of "Rostelecom", “Questrade International Inc.”, “National Instruments”, “Synopsis Armenia”, "Unicomp”, “Microsoft”, "Locator”,  “LanAr Service”, “Hybrid Solutions”, “Astromaps”, "Instigate”, “Synergy International Systems”,  “WebDorado”, “Tvayin Nur” organizations, Enterprise Incubator Foundation, Yerevan Telecommunication Research Institute,  "Anania Shirakatsi" Lyceum, American University of Armenia and other organizations. The Expo participants will present the latest innovative products and systems, engineering and high-tech solutions, mobile solutions, software etc.  during the 3 days.
The basic goal of the ninth international technological expo is to create favourable communication platform for high-tech companies, business customers and society. The expo gives an opportunity to analyse the real picture in the fields of information and communication technologies and high-tech (ICT/HT), as well as to see current challenges and opportunities.
DigiTec Expo is organized every autumn in Yerevan under the patronage of the RA Prime Minister. The organizer of the expo is the Union of Information Technology Enterprises, the platinum sponsor is GNC-ALFA CJSC under the brand of "Rostelecom",, the official sponsor is “Questrade International Inc.”.
Platinum sponsor Official sponsor
DigiTec Expo’s information partners are: itechnology.am, telecom.arka.am, panorama.am, panarmenian.net, ittrend.am, mwnews.am, erit.am, tesadasht.am information websites; Aravot, Irates de Facto, Hayots Ashkharh, 168 Hours, Delovoy Express, Respublika Armenia, Info Market newspapers.
Union of Information Technology Enterprises (UITE)
UITE is IT Association of Armenia founded in 2000. The vision of UITE is to ensure that there is an internationally competitive ICT/High-Tech industry in Armenia. UITE implements a variety of projects which mainly tends toward the development and growth of IT sector in Armenia. Among all the projects UITE organizes annual DigiTec Expo, ICT Leaders Meeting, DigiTec Business Forum, Armrobotics, “Open Game” Championship, “DigiCamp”.