Արցախի Հանրապետության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր ԼՂՀ պետական պարգեւներով պարգեւատրելու մասին
• 31-08-2013 13:55:00   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր ԼՂՀ պետական պարգեւներով պարգեւատրելու մասին:
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական արիության համար <<Արիության համար>> մեդալով պարգեւատրվել է 5 հոգի, որից 4-ը` հետմահու:
Հայրենիքի պաշտպանության գործում ներդրած ավանդի, ծառայության ընթացքում ցուցաբերած խիզախության համար <<Մարտական ծառայություն>> մեդալով պարգեւատրվել է 135 հոգի, որից 8-ը` հետմահու:
Ազգային անվտանգության ապահովման գործում ներդրած ավանդի համար <<Մարտական ծառայություն>> մեդալով պարգեւատրվել է 2 հոգի:
Պետական շինարարության, տնտեսության, մշակույթի, կրթության ու տեղեկատվության ոլորտներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար <<Մխիթար Գոշ>>  մեդալով պարգեւատրվել է  2 հոգի, <<Վաչագան Բարեպաշտ>> մեդալով` 3 հոգի, <<Երախտագիտություն>>  մեդալով` 23 հոգի:
Նախագահը ստորագրել է նաեւ կարգադրություն` ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար 2 հոգու արժեքավոր նվերներ՝ հեռուստացույցներ, հանձնելու մասին:

По случаю 22-ой годовщины провозглашения Нагорно-Карабахской Республики Президент Бако Саакян подписал указ о награждении государственными наградами
• 31-08-2013 13:55:00   |   |  Пресс-релизы
По случаю 22-ой годовщины провозглашения Нагорно-Карабахской Республики Президент Бако Саакян подписал указ о награждении государственными наградами.
За личную отвагу, проявленную в боях по защите Родины, медалью «За мужество» награждены 5 человек, четверо из них  -посмертно.
За  вклад в дело защиты Родины, отвагу, проявленную во время службы,  медалью «За боевые заслуги»  награждены 135 человек, восемь из них -посмертно.
За вклад в обеспечение национальной безопасности медалью «За боевые заслуги» награждены 2 человека.
За заслуги перед Нагорно-Карабахской Республикой в сферах государственного строительства, экономики, культуры, образования и информации медалью «Мхитар Гош» награждены 2 человека, медалью «Вачаган Барепашт» - 3 человека, медалью «Благодарность» - 23 человека.
Президент подписал также распоряжение о вручении группе людей ценных подарков (телевизоров) за добросовестное выполнение служебных обязанностей.