Հայաստանը կներկայանա «JATA» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսում
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը սույն թվականի սեպտեմբերի 12-15-ին տեղական զբոսաշրջային գործակալությունների հետ համատեղ կներկայացնի Հայաստանը Տոկիոյում կայանալիք «JATA TABIHAKU» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
«Զբոսաշրջային գործակալների ճապոնական ասոցիացիայի» կողմից կազմակերպվող այս ցուցահանդեսը Ասիայում զբոսաշրջության ոլորտի ամենամեծ միջոցառումներից է, որին մասնակցում են ավելի, քան 150 երկրների զբոսաշրջային կազմակերպություններ և ընկերություններ:
Ցուցահանդեսի ընթացքում միջազգային հանրությանը ներկայացվելու են Հայաստանի պատմամշակութային և քրիստոնեական ժառանգությունը ցուցադրող լիովին վերափոխված ճապոներենով նոր գովազդային նյութեր և քարտեզներ:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում ՀԱՄՀ պատվիրակությունը կմասնակցի նաև «JATA» զբոսաշրջային ֆորումին, որի ընթացքում կքննարկվեն արևելաասիական տարածաշրջանի շուկայում զբոսաշրջության խթանման հեռանկարները:
Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի՝ խթանելու Հայաստանի զբոսաշրջությունը ասիական շուկայում, հայկական զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար պոտենցիալ նոր շուկաներ հայտնաբերել և նպաստել ներգնա զբոսաշրջային հոսքերի աճին:
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի
Հանրային կապերի գրասենյակ
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը անկախ կառույց է, որը հիմնվել է Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և հայազգի առաջատար գործարարների համագործակցության սկզբունքով: Հիմնադրամի առաքելությունն է տնտեսության առանցքային ոլորտների բեկումնային զարգացման միջոցով բարձրացնել ազգային մրցունակությունը: Սույն առաքելությամբ Հիմնադրամը պետական-մասնավոր համագործակցության սկզբունքով ներգրավում է ռազմավարական նշանակության ներդրումներ և իրականացնում է Հայաստանի տնտեսական զարգացման համար կենսականորեն կարևոր ծրագրեր:

Armenia at JATA International Travel Showcase
On September 12-15, 2013 the National Competitiveness Foundation of Armenia, along with local travel agencies, will represent Armenia in JATA TABIHAKU International Travel Showcase in Tokyo.
The exhibition, organized by Japanese Association of Tourist Agents, is one of the largest tourist exhibitions in Asia where world’s tourist organizations and companies from more than 150 countries gather to provide the latest tourism information directly to visitors.
Armenia’s rich cultural, historical and Christian heritage will be presented in newly developed and fully redesigned travel guides and maps in Japanese during the exhibition.
In the framework of the exhibition, the NCFA delegation will also participate at the JATA Tourism Forum, which will examine prospects for tourism promotion in the East Asian market.
NCFA's participation in this major exhibition aims to promote the tourism of Armenia in the Asian market, identify new potential markets for the realization of tourism products and contribute to the growth of tourist inflows.
Public Affairs Office
The National Competitiveness Foundation of Armenia (NCFA) is an independent entity founded through a partnership between the Government of Armenia and a group of global business leaders of Armenian descent. The mandate of the Foundation is to achieve breakthrough development toward national competitiveness in key areas of economic activity through public-private partnerships and mobilization of strategic investments.