«Սոս Սարգսյանի կորուստը անդառնալի է և համազգային».Սերժ Սարգսյան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանի մահվան կապակցությամբ: Անվանի մտավորականի հարազատներին, գործընկերներին և արվեստի երկրպագուներին ուղղված Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Մեծ է բոլորիս վիշտը: Մենք կորցրինք մեծ դերասանի, մեծ մտավորականի և մեծ հայի:
Սոս Սարգսյանի ներկայությունը մեր արվեստում և հասարակական կյանքում նշանակալի էր: Նա իր վարքով ու կեցվածքով մեզ բոլորիս դարձնում էր ավելի բարի, ավելի ազնիվ, ավելի լավը: Նրա խաղացած դերերը մի ամբողջ դարաշրջան են մեր թատրոնի և կինոյի պատմության մեջ:
Խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Սոս Սարգսյանի հարազատներին, գործընկերներին և նրա արվեստի երկրպագուներին, որոնք մեծ հաշվով մեր ողջ ժողովուրդն են: Սա անդառնալի և համազգային կորուստ է»:

Президент Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Соса Саркисяна
Президент Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной народного артиста РА Соса Саркисяна. В телеграмме соболезнования Президента Республики, направленной родным, коллегам и поклонникам искусства известного интеллигента, говорится: «Велика наша скорбь. Мы потеряли великого актера, великого интеллигента и великого армянина.
Присутствие Соса Саркисяна в нашем искусстве и общественной жизни было значимым. Он своим поведением и поступками делал всех нас добрее, честнее, лучше. Сыгранные им роли стали целой эпохой в истории нашего театра и кино.
Выражаю глубокие соболезнования родным, коллегам Соса Саркисяна и поклонникам его искусства, которыми по большому счету является весь наш народ. Это невосполнимая и общенациональная утрата».