Ստեփանակերտում իրականացվող շինարարական աշխատանքներն Արցախի Հանրապետության Նախագահի ուշադրության կենտրոնում են
• 02-10-2013 12:36:10   |   |  Տնտեսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 2-ին հրավիրել է խորհրդակցություն` նվիրված մայրաքաղաք Ստեփանակերտում իրականացվող շինարարական աշխատանքներին:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել քաղաքի ճարտարապետական տեսքի պահպանման, իրականացվող աշխատանքների անհրաժեշտ որակի ապահովման եւ վերահսկողության իրականացման հարցերին:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` վերոհիշյալ ուղղություններով աշխատանքների պատշաճ իրականացման կապակցությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը,  պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное строительным работам, осуществляемым в Степанакерте
• 02-10-2013 12:36:10   |   |  Экономика
2 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное строительным работам, осуществляемым в Степанакерте.
Особое внимание было уделено вопросам сохранения архитектурного облика столицы, обеспечения необходимого качества работ и осуществления контроля над их выполнением.
Президент Саакян дал конкретные поручения руководителям заинтересованных ведомств по должному осуществлению работ в указанных направлениях.