Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 11-ին ընդունել է Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների մայրաքաղաքների միջեւ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Ստեփանակերտի կենտրոնում Ազատամարտիկների այգու հիմնման նախագծին:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է այս նախաձեռնության նշանակությունը` մշակութային, ճարտարապետական եւ հայրենասիրական դաստիարակության տեսանկյուններից: Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Երեւանի քաղաքապետարանին այս ձեռնարկի իրականացմանն ակտիվորեն մասնակցելու համար` որակելով դա որպես համագործակցության լավագույն օրինակներից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, ԼՂՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, <<Արցախի ազատամարտիկների միություն>> հասարակական կազմակերպության նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян принял делегацию городской администрации Еревана во главе с мэром Тароном Маргаряном
11 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию городской администрации Еревана во главе с мэром Тароном Маргаряном.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества между столицами двух армянских республик. Особое внимание было уделено проекту основания Парка воинов-освободителей в центре Степанакерта.
Глава государства отметил важность этой инициативы для развития с культуры, архитектуры и патриотического воспитания подрастающего поколения. Бако Саакян выразил признательность мэрии Еревана за активное участие в осуществлении данного проекта, назвав это одним из лучших примеров сотрудничества.
Во встрече приняли участие мэр Степанакерта Сурен Григорян, заместитель министра обороны НКР, председатель общественной организации «Союз воинов-освободителей Арцаха» Самвел Карапетян, министр градостроительства Карен Шахраманян, другие должностные лица.