Արցախում արժեքավոր նվերներ են հանձնել ՊԲ միավորումների եւ զորամասերի հրամանատարներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 27-ին մասնակցել է Պաշտպանության բանակի միավորումների եւ զորամասերի հրամանատարներին եւ 4-րդ պաշտպանական շրջանի անձնակազմին արժեքավոր նվերների հանձնման հանդիսավոր միջոցառմանը:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը նշել է, որ մեր բանակը հանդիսանում է համայն հայության հպարտությունը, քանի որ նա պաշտպանում է ոչ միայն Արցախի սահմանները, այլեւ ողջ հայ ժողովրդի արժանապատիվ ապագան:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Պաշտպանության բանակի մարտունակության բարձրացումը, սպառազինության արդիականացումն այսուհետ էլ լինելու է մեր պետականաշինության առանցքային ուղղություններից մեկը:
Բակո Սահակյանը շնորհավորել է զինծառայողներին գալիք Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ, մաղթել անփորձանք ծառայություն, ուժ ու կորով, առողջություն եւ ամենայն բարիք:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

• 27-12-2013 11:44:54   |   |  Social
On 27 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan participated in a solemn event of handing in valuable gifts to commanders of the Defense Army’s military divisions and units and the staff of the fourth defensive area.
In his speech the President noted that our army is the pride of the world spread Armenians because it protects not only the borders of Artsakh, but also the dignified future of the Armenian people.
President Sahakyan underlined that raising fighting capacity of Defense Army, its technical modernization would remain among the key priorities of our state-building process.
Bako Sahakyan congratulated the servicemen on the coming New Year and Christmas holidays, wished them safe service, strength and energy, robust health and all the best.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, NKR defense minister Movses Hakobyan, chairman of the Control Chamber of the Republic of Armenia Ishkhan Zakaryan and other officials partook in the event.