Հայտնի են Արամ Խաչատրյանի անվան դաշնակահարների միջազգային մրցույթի 26 դիմորդների անունները
Արամ Խաչատրյանի անվան դաշնակահարների միջազգային մրցույթը ուրախ է հայտարարել, որ հայտնի են այն 26 դիմորդների անունները, ովքեր հաղթահարել են նախընտրական փուլը և արդեն համարվում են մրցույթի լիիրավ մասնակից:
Մրցույթի բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա հունիսի 6-ին` ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Երեկոյի ընթացքում ելույթ կունենան 2007թ-ից մրցույթի պաշտոնական նվագախումբ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյան) և բազմաթիվ միջազգային մրցույթների դափնեկիր, Արամ Խաչատրյանի անվան դաշնակահարների միջազգային մրցույթի ժյուրիի նախագահ, դաշնակահար Արմեն Բաբախանյանը:
Արամ Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթը կյանքի է կոչվում ՀՀ մշակույթի նախարարության, «Արամ Խաչատրյան - մրցույթ» մշակութային հիմնադրամի և Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի համատեղ ջանքերի շնորհիվ և անց է կացվում ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո, ով և միաժամանակ հանդիսանում է մրցույթի հոգաբարձուների խորհրդի պատվավոր նախագահը:

Международный конкурс пианистов имени Арама Хачатуряна спешит сообщить, что уже известны имена 26 счастливчиков
19-05-2014 15:51:57 | Армения | Культура
Международный конкурс пианистов имени Арама Хачатуряна спешит сообщить, что уже известны имена 26 счастливчиков, которые преодолели предварительный отбор и сейчас являются полноправными участниками конкурса.
Торжественная церемония открытия юбилейного - 10-го Международного конкурса имени Арама Хачатуряна будет проведена 6-го июня в 19:00 в концертном зале Арама Хачатуряна. В течение торжественного вечера выступят официальный оркестр конкурса с 2007 года - Государственный молодежный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян) и победитель многих международных конкурсов, председатель жюри международного конкурса пианистов имени Арама Хачатуряна- Армен Бабаханян.
Конкурс является результатом совместных усилий Министерства культуры РА, Культурного фонда «Арам Хачатурян-конкурс» и Ереванской государственной консерватории им. Комитаса. Он проводится под высоким патронатом супруги президента РА - госпожи Риты Саргсян, которая и является почетным президентом совета попечителей.