Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոմայրուղու ասֆալտապատման ու բարեկարգման աշխատանքները ընդգրկվել են <<Հեռուստամարաթոն-2014>>-ի ծրագրում
• 26-05-2014 17:50:44   |   |  Տնտեսություն
Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 26-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է <<Հայաստան>> համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Արցախի Հանրապետության Նախագահն առաջարկել է <<Հեռուստամարաթոն-2014>>-ի ծրագրում նորից ընդգրկել Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոմայրուղու ասֆալտապատման ու բարեկարգման աշխատանքները` հաշվի առնելով նախագծի ծավալը եւ ռազմաքաղաքական ու սոցիալ-տնտեսական նշանակությունը: Առաջարկն ընդունվել է եւ մտցվել 2014թ. հեռուստամարաթոնի ծրագրի մեջ:

President Bako Sahakyan partook in a meeting of the "Hayastan" All-Armenian Fund Board of Trustees held in Yerevan
• 26-05-2014 17:50:44   |   |  Economy
On 26 May President Bako Sahakyan partook in a meeting of the "Hayastan" All-Armenian Fund Board of Trustees held in Yerevan.
The Artsakh Republic President proposed to reinclude the improvement and asphaltization of the Vardenis-Martakert highway into the program of the “Telethon-2014” taking into consideration the extent, strategic, political and socioeconomic significance of the project. The proposal was accepted and included into the program of telethon.