Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոմայրուղու ասֆալտապատման ու բարեկարգման աշխատանքները ընդգրկվել են <<Հեռուստամարաթոն-2014>>-ի ծրագրում
• 26-05-2014 17:50:44   |   |  Տնտեսություն
Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 26-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է <<Հայաստան>> համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Արցախի Հանրապետության Նախագահն առաջարկել է <<Հեռուստամարաթոն-2014>>-ի ծրագրում նորից ընդգրկել Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոմայրուղու ասֆալտապատման ու բարեկարգման աշխատանքները` հաշվի առնելով նախագծի ծավալը եւ ռազմաքաղաքական ու սոցիալ-տնտեսական նշանակությունը: Առաջարկն ընդունվել է եւ մտցվել 2014թ. հեռուստամարաթոնի ծրագրի մեջ:

Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан»
• 26-05-2014 17:50:44   |   |  Экономика
26 мая в Ереване Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан».
Глава государства предложил заново включить в программу «Телемарафона – 2014» работы по асфальтированию и благоустройству автомагистрали Варденис-Мартакерт, учитывая объемы, а также военно-политическое и социально-экономическое значение проекта.