ՀՀ արտգործնախարարն ընդունել է Ղազախստանի ԱԳ նախարարի առաջին տեղակալին
Հոկտեմբերի 6-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ղազախստանի ԱԳ նախարարի առաջին տեղակալ, «Ապագայի էներգիան» խորագրով ԷՔՍՊՈ-2017 Աստանայում կայանալիք միջազգային ցուցահանդեսի ազգային համակարգող Ռապիլ Ժոշիբաևին։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Ղազախստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի առաջին տեղակալը երախտագիտություն հայտնեց ՀՀ ԱԳ նախարարին՝ Հայաստանի կողմից ԷՔՍՊՈ-2017ցուցահանդեսը Աստանայում անցկացնելուն սատարելու համար։
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման նպատակով ձեռնարկվող քայլերին, փոխայցելությունների, միջխորհրդարանական շփումների ակտիվացման, տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքներին։ Երկուստեք վստահություն հայտնվեց, որ Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցությունը նոր հնարավորություններ կընձեռի՝ երկկողմ համագործակցության ընդլայնման համար։

• 06-10-2014 13:37:23   | Armenia  |  Politics
On September 6 Foreign Minister Edward Nalbandian received the First Deputy Minister of Foreign Affairs of Kazakhstan Rapil Zhoshybayev, who is also the national coordinator for the International Exhibition EXPO-2017 on the theme “Future Energy”, to be held in Astana.
Thanking for the reception, the First Deputy Minister of Foreign Affairs of Kazakhstan expressed his gratitude to the Foreign Minister of Armenia for supporting EXPO-2017 exhibition.
During the meeting the sides touched upon the steps to be taken to develop the relations between Armenia and Kazakhstan, to activate mutual visits, inter-parliamentary ties as well as the works of the intergovernmental commission on economic cooperation. The sides mutually expressed confidence that the membership of Armenia to the Eurasian Economic Union will provide new opportunities for widening bilateral cooperation.