• 16-10-2014 12:52:17   | Հայաստան  |  Հասարակություն
Հայ մամուլն սկզբնավորվել է առաջին հայկական ամսագրի՝ «Ազդարար»-ի լույսընծայմամբ, որի 220-րդ տարեդարձն այսօր մենք բոլորս նշում ենք հատուկ հպարտությամբ:
Մամուլի և խոսքի ազատությունն անբաժանելի է իրավական պետության գաղափարից և ժողովրդավարական հասարակության պարտադիր բաղադրիչ է: Ուրախ եմ, որ հայ մամուլն իր անգնահատելի դերակատարությունն է ունեցել և շարունակում է ունենալ Հայոց պետականության ամրապնդման, բարեփոխումների իրականացման, Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության ձևավորման գործում:
Օգտվելով առիթից՝ իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում հայ մամուլի բոլոր ներկայացուցիչներին այս ասպարեզում կատարած մեծ ծավալի աշխատանքի համար:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ձեզ հաջողություն ձեր աշխատանքում, ազատություն ձեր գործունեության մեջ և ձեր կարևոր առաքելության արժանի իրականացում»:

• 16-10-2014 12:52:17   | Армения  |  Общество
Армянская пресса берет начало с выхода в свет первого армянского журнала - «Аздарар»-а, 220-летие которого мы все сегодня отмечаем с особой гордостью.
Свобода прессы и слова неотделима от идеи правового государства и является обязательным компонентом демократического общества. Я рад, что армянская пресса сыграла и продолжает играть неоценимую роль в деле укрепления Армянской государственности, осуществления реформ, формирования в Армении гражданского общества.
Пользуясь случаем, выражаю свою признательность всем представителям армянской прессы за выполненную на этом поприще крупномасштабную работу.
Еще раз поздравляя с профессиональным праздником, желаю вам успехов в вашей работе, свободы в вашей деятельности и достойного осуществления вашей важной миссии.