Աշխատանքային այցով Կանադայում է գտնվում ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը
Աշխատանքային այցով Կանադայում է գտնվում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը։
Նախարարի այցը սկսվել է Տորոնտո քաղաքից, որտեղ նա այցելել է հայ առաքելական, կաթողիկե և բողոքական եկեղեցիները, համայնքային մի շարք կառույցներ, դպրոցներ։
Հոկտեմբերի 26-ին Կարեն Միրզոյանը մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի տարեկան գալա երեկոյին, որտեղ հանդես է եկել որպես գլխավոր բանախոս։ Իր ելույթում նա մասնավորապես ներկայացրել է Արցախի ներկայիս վիճակը և ձեռքբերումները, երկրի զարգացմանն ուղղված ծրագրերն ու անելիքները։ Կարեն Միրզոյանն անդրադարձ է կատարել նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակին։
Խոսելով «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործունեության մասին Արցախում՝ նախարարը դրական է գնահատել այն, ընդգծելով, որ դրա շնորհիվ լուծվել են ենթակառուցվածքային բազմաթիվ հարցեր, կառուցվել դպրոցներ, մանկապարտեզներ ու համայնքային կենտրոններ։
Կանադա այցի շրջանակներում Կարեն Միրզոյանը մի շարք հանդիպումներ կունենա նաև Օտտավա և Մոնրեալ քաղաքներում։

Рабочий визит главы МИД НКР в Канаду
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян находится с рабочим визитом в Канаде.
Визит министра начался с города Торонто, где он посетил армянскую апостольскую, католическую и протестантскую церкви, ряд диаспоральных структур, а также школы.
26 октября Карен Мирзоян принял участие в ежегодном гала-вечере Всеармянского фонда «Айастан»,  где выступил  в качестве главного докладчика. В своем выступлении он, в частности, представил нынешнюю ситуацию в Арцахе и его достижения, а также программы и планы, направленные на развитие страны. Карен Мирзоян затронул также нынешний этап процесса мирного урегулирования азербайджано-карабахского  конфликта.
Положительно оценив деятельность Всеармянского фонда «Айастан» в Арцахе, министр подчеркнул, что благодаря ей было решено множество инфраструктурных вопросов, построены школы,  детские сады и общинные центры.