NON - STOP համերգաշարի անակնկալները
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը շարունակում է NON - STOP համերգաշարի անակնկալները: Ամանորյա տոների առթիվ երիտասարդական նվագախումբը պատրաստել է Cartoon նոն ստոպ և Հայֆիլմ նոն ստոպ համերգային ծրագրերը։ Համերգները տեղի կունենան դեկտեմբերի 27-ին և 28-ին Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում։ Cartoon նոն ստոպ համերգների սկիզբը՝ ժամը 15.00, Հայֆիլմ նոն ստոպ համերգներինը՝ 19.00։
Եթե Cartoon նոն ստոպը հայտնի ու սիրված նախագիծ է հատկապես մանուկ հանդիսատեսի կողմից, ապա Հայֆիլմ նոն ստոպը կներկայացվի առաջին անգամ, որի ընթացքում կհնչեն հայկական հայտնի ֆիլմերի («Կտոր մը երկինք» (Տիգրան Մանսուրյան), «Տղամարդիկ» (Ռոբերտ Ամիրխանյան), «Հարսնացուն հյուսիսից» (Առնո Բաբաջանյան), «Ճերմակ անուրջներ» (Տիգրան Մանսուրյան),  «Պեպո» (Արամ Խաչատրյան), «Քաոս» (Էդվարդ Միրզոյան) և այլն) մեղեդիները։ Ընդհանուր առմամբ կներկայացվի 17 հայկական ֆիլմի երաժշտություն։
Հայֆիլմ նոն ստոպի գլխավոր հովանավորն է «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը, իսկ Cartoon նոն ստոպինը՝ «Տաշիր պիցան»։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի Նոն ստոպ համերգաշարը մեկնարկեց 2012թ. Հոլիվուդ նոն ստոպ նախագծով, որը սիրվեց հանդիսատեսի կողմից՝ հավաքելով երաժշտասերների մեծ լսարան։

• 15-12-2014 11:20:30   | Armenia  |  Culture
The State Youth Orchestra of Armenia continues organizing Non-Stop concert series and this time Hayfilm Non-Stop and Cartoon Non-Stop will be presented to the audience before the New Year holidays. The concerts will be held on December 27 and 28 at Armenian National Academic Theatre of Opera and Ballet named after Alexander Spendiarian at 15.00 and at 19.00 respectively.
If the Cartoon Non-Stop is a favourite project among our little audience, Hayfilm Non-Stop will be presented for the first time. During this project the soundtracks of famous Armenian films will be performed: “A piece of sky” by Tigran Mansuryan, “The men” by Robert Amirkhanyan, “The bride from the north” by Arno Babajanyan, “The white dreams” by Tigran Mansuryan, “Pepo” by Aram Khachaturian, “The chaos” by Edvard Mirzoyan etc.
In general 17 soundtracks of Armenian films will be performed during the concerts.
Тhe general sponsor of Hayfilm Non-Stop: “Tashir” charitable foundation and the general sponsor of Cartoon Non-Stop: “Tashir Pizza”.
The Non-Stop concert series were launched in 2012 and entitled Hollywood Non-Stop, which gained great popularity among the audience and had an enormous success.