NON - STOP համերգաշարի անակնկալները
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը շարունակում է NON - STOP համերգաշարի անակնկալները: Ամանորյա տոների առթիվ երիտասարդական նվագախումբը պատրաստել է Cartoon նոն ստոպ և Հայֆիլմ նոն ստոպ համերգային ծրագրերը։ Համերգները տեղի կունենան դեկտեմբերի 27-ին և 28-ին Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում։ Cartoon նոն ստոպ համերգների սկիզբը՝ ժամը 15.00, Հայֆիլմ նոն ստոպ համերգներինը՝ 19.00։
Եթե Cartoon նոն ստոպը հայտնի ու սիրված նախագիծ է հատկապես մանուկ հանդիսատեսի կողմից, ապա Հայֆիլմ նոն ստոպը կներկայացվի առաջին անգամ, որի ընթացքում կհնչեն հայկական հայտնի ֆիլմերի («Կտոր մը երկինք» (Տիգրան Մանսուրյան), «Տղամարդիկ» (Ռոբերտ Ամիրխանյան), «Հարսնացուն հյուսիսից» (Առնո Բաբաջանյան), «Ճերմակ անուրջներ» (Տիգրան Մանսուրյան),  «Պեպո» (Արամ Խաչատրյան), «Քաոս» (Էդվարդ Միրզոյան) և այլն) մեղեդիները։ Ընդհանուր առմամբ կներկայացվի 17 հայկական ֆիլմի երաժշտություն։
Հայֆիլմ նոն ստոպի գլխավոր հովանավորն է «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը, իսկ Cartoon նոն ստոպինը՝ «Տաշիր պիցան»։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի Նոն ստոպ համերգաշարը մեկնարկեց 2012թ. Հոլիվուդ նոն ստոպ նախագծով, որը սիրվեց հանդիսատեսի կողմից՝ հավաքելով երաժշտասերների մեծ լսարան։

Новогодний сюрприз Государственного молодежнего оркестра Армении: Hayfilm Non-Stop и Cartoon Non-Stop
15-12-2014 11:20:30 | Армения | Культура
Государственный молодежный оркестр Армении продолжает организовать серии концертов Non-Stop и на этот раз зрителям перед новогодними праздниками будут представлены Hayfilm Non-Stop и Cartoon Non-Stop.
27-го и 28-го декабря в Национальном академическом театре оперы и балета имени А. Спендиаряна в 15.00 и 19.00 соответственно пройдут концерты Cartoon Non-Stop и Hayfilm Non-Stop.
Если Cartoon Non-Stop является любимым проектом среди детей, то Hayfilm Non-Stop будет представлен впервые. В ходе этого проекта будут выполнены саундтреки известных армянских фильмов: "Кусок неба" музыка Тиграна Мансуряна, "Мужчины" музыка Роберта Амирханяна, "Невеста из севера" музыка Арно Бабаджаняна, "Белые мечты" музыка Тиграна Мансуряна, "Пепо" музыка Арама Хачатуряна, "Хаос" музыка Эдварда Мирзояна и так далее.
Во время концертов в целом публике будут представлены 17 саундтреки армянских фильмов.
Генеральный спонсор проекта Hayfilm Non-Stop: благотворительный фонд "Ташир", а генеральный спонсор проекта Cartoon Non-Stop: "Ташир Пицца" сеть пиццерий.
Концертная программа Cartoon Non-Stop является своеобразным продолжением стартовавшего еще в 2012 году проекта Hollywood Non-Stop, вызвавшего большой интерес среди зрителей.