Կանանց միջազգային օրվա առթիվ ՄԱԿ-ի գրասենյակում բացվել է<br /> Երեւանի գեղարվեստի ակադեմիայի ուսանողների աշխատանքների<br /> ցուցահանդեսը<br />
Կանանց միջազգային օրվա առթիվ ՄԱԿ-ի գրասենյակում բացվել է
Երեւանի գեղարվեստի ակադեմիայի ուսանողների աշխատանքների
ցուցահանդեսը
• 05-03-2010 15:00:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակում մարտի 5-ին բացվել է Երեւանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի ուսանողների աշխատանքների ցուցահանդեսը: Այն կազմակերպվել է ՄԱԿ-ի գրասենյակի աջակցությամբ եւ նվիրված է Կանանց միջազգային օրվան: Ցուցահանդեսում ներկայացված են ավելի քան 100 աշխատանքներ` գեղանկար, գծանկար, բատիկա, գոբելեն եւ խեցեղեն: Ըստ ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի պաշտոնակատար Մարիա Դոցենկոյի, ցուցադրված գործերը ընդգծում են այն փաստը, թե ինչպես է այժմյան երիտասարդ սերունդը հասկանում կանանց հզորացման, հավասար իրավունքների ու բոլորի համար հավասար հնարավորությունների խնդիրը: «ՄԱԿ-ի գրասենյակում իրենց աշխատանքները ցուցադրելու այս նախաձեռնությունը մեծ հնարավորություն է երիտասարդ նկարիչների համար: Այն ոչ միայն խրախուսում, այլ հզորացնում է նրանց: Սա նրանց համար նաեւ ՄԱԿ-ի արժեքների մասին ավելի շատ տեղեկանալու միջոց է»,- ասել է Երեւանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի ռեկտոր Արամ Իսաբեկյանը:

В связи с Международным женским днем в офисе ООН открыта<br /> выставка работ студентов Ереванской Академии художеств<br />
В связи с Международным женским днем в офисе ООН открыта
выставка работ студентов Ереванской Академии художеств
• 05-03-2010 15:00:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 5 МАРТА, НОЯН ТАПАН. В офисе армянского представительства ООН 5 марта открылась выставка работ студентов Ереванской Государственной Академии художеств. Она организована при содействии представительства ООН и посвящена Международному женскому дню. На выставке представлено более 100 работ - живопись, графика, батика, гобелены и керамика. По словам исполняющей обязанности постоянного координатора ООН Марии Доценко, представленные работы подчеркивают факт того, как молодое поколение понимает проблему равноправия женщин, усиления их роли и равных возможностей для всех. "Эта инициатива демонстрации работ в представительстве ООН является для молодых художников хорошей возможностью. Для них это также хорошее средство узнать о ценностях ООН", - заявил ректор Ереванской Государственной Академии художеств Арам Исабекян.