Արմավիրում մեկնարկեց Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնը
20մարտ, 2015թ, Երևան.Beeline–ը, Բրիտանական խորհուրդը և Երևանում Բրիտանական դեսպանատունը հայտարարում են Արմավիրի մարզում  Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնիմեկնարկի մասին։ Արմավիր քաղաքի մշակույթի պալատում  կայացած միջոցառմաննողջույնի խոսքով հանդեսեկան Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը և Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի արվեստի ծրագրերի ղեկավար Նարեկ Թովմասյանը։
Մարտի 20-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում Արմավիրի մշակույթի պալատում կցուցադրվեն Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի 3 ֆիլմ: Բոլոր ցուցադրությունների մուտքն ազատ է: Արմավիրում փառատոնի բացումը տեղի ունեցավ «Անտեսանելի կինը» ֆիլմով։
«Աջակցելով Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի անցկացմանը՝մենք ոչ միայն նպաստում ենք լավագույն ֆիլմերի ցուցադրմանը, այլ փորձում ենք երեխաներին ծանոթացնել այլ երկրների մշակույթին և համաշխարհային ճանաչում ունեցող կինոարվեստի գործերին։Անչափ կարևորում եմ այն հանգամանքը, որ այս ֆիլմերը ցուցադրվում են նաև մարզերում։ Հայաստանի տարբեր շրջաններում ես հանդիպել եմ բազմաթիվ տաղանդավոր երեխաների և համոզված եմ, որ այս ֆիլմերի ցուցադրությունից հետո էլ ավելի կընդլայնվի նրանց մտահորիզոնը և կզարգանա ստեղծագործական որգին, իսկ Beeline–ը  կօգնի երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը»,- նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Սա հրաշալի հնարավորություն է ծանոթանալու բրիտանական լավագույն ֆիլմերին: Հատկանշական է, որ ֆիլմերը ներկայացնում են մարդկանց կյանքն ու հույզերը, նրանց առօրյան ու ապրումները, այսպիսով` վերստեղծելով տաբերի դարերի, ինչպես նաև ժամանակակից Բրիտանիայի նկարագիրը», - ասաց Բրիտանական խորհրդի արվեստի ծրագրերի ղեկավար Նարեկ Թովմասյանը։
Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնի կազմակերպիչներն են Բրիտանական խորհուրդը և Երևանում Բրիտանական դեսպանատունը, փառատոնի գլխավոր հովանավորն է Beeline-ը։ Փառատոնին աջակցում է ՀՀ Մշակույթի նախարարությունը:
Նշենք, որ Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնը Երևանում մեկնարկել էր փետրվարի 14-ին, իսկմարզերում՝ մարտի 5-ին։ Փառատոնիընթացքում ցուցադրվել են«Նմանակմանխաղ», «Բելը», «Անտեսանելիկինը», «Հնարավորություններնանսահմանեն», «X+Y», «Վիրունգա», «Սերնամեննէ» և «Երեկոնկինոթատրոնում 1914-ին»ճանաչված բրիտանականֆիլմերը։ Երևանյան ևմինչ այսօր կայացած մարզային ցուցադրություններին մասնակցել են ավելի քան 7.500 հանդիսատես:
Փառատոնի ինֆորմացիոն գործընկերներն են` Հանրային հեռուստաընկերությունը, Լայմ, Շողակաթ հեռուստաընկերությունները եւ Հանրային ռադիոն, Ռադիո Վանը, Ռադիո Հայը, Ռադիո FM 105.5-ը, Ավտոռադիո FM 89.7-ը, Իմ ռադիո FM 103.8-ը եւ Ռադիո Երեւան FM 101.9-ը:
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) հանդիսանում է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի մի մասը: «ՎիմպելԿոմ»-ը հանդիսանում է աշխարհի խոշորագույն ինտեգրված օպերատորներից մեկը, որը գործում է աշխարհի 14 երկրում, իսկ գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Ամստերդամում: Ընկերությունների խումբն ընդգրկում է մի շարք հեռահաղորդակցության ընկերություններ, որոնք մատուցում են ինչպես անլար և ամրակցված կապի տեխնոլոգիաների լայն շրջանակի վրա հիմնված ձայնային կապի ու տվյալների հաղորդման, այնպես էլ լայնաշերտ ինտերնետ հասանելիության ծառայություններ Ռուսաստանում, Ուկրաինայում, Ղազախստանում, Ուզբեկստանում, Տաջիկստանում, Հայաստանում, Վրաստանում, Ղրղզստանում, Լաոսում, Ալժիրում, Բանգլադեշում, Պակիստանում, Զիմբաբվեում, Իտալիայում: «ՎիմպելԿոմ»-ը ծառայություններ է մատուցում ամբողջ աշխարհում` շուրջ 739 մլն. ընդհանուր բնակչությամբ տարածքներում: «ՎիմպելԿոմ» խմբի ընկերությունները ծառայություններ են մատուցում «Beeline», «Киевстар», «Wind», «Infostrada», «Mobilink», «Banglalink», «Telecel» և «Djezzy» ապրանքանիշերի ներքո: 2014թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ ընկերության բաժանորդների թիվը կազմում էր 222 միլիոն: “ՎիմպելԿոմ”-ի բաժնետոմսերը շրջանառվում են NASDAQ բորսայում VIP նշումով: Մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ www.vimpelcom.com կայքում:
Մանրամասն տեղեկությունների համար դիմել`
Հասարակայնության հետ կապերի ծառայություն`
Տաթև Այրումյան Գրիգորի Յուրին
+ 37410 549488 + 37410 28 60 82
tayrumyan@beeline.am gyurin@beeline.am
ԲրիտանականխորհուրդնստեղծումէմիջազգայինհնարավորություններՄիացյալԹագավորությանևայլերկրներիմարդկանցհամարևկառուցումվստահություննրանցմիջևողջաշխարհում: Ավելիքան 100 երկրներիմեր 7000 աշխատակիցներըհամագործակցումենհազարավորմասնագետների,  քաղաքականությունմշակողներիևմիլիոնավորերիտասարդներիհետանգլերենի, արվեստի, կրթությանևհասարակությանծրագրերիշրջանակում:
ԼրացուցիչտեղեկություններիհամարդիմելԲրիտանականխորհրդիհայաստանյանմասնաճյուղիհանրայինկապերիպատասխանատուԱրևիկԲադալյանին` 055 00 88 58, 010 55 29 45 (5104), arevik.badalyan@britishcouncil.amկամ այցելեք www.britishcouncil.am կայքը:

Тринадцатый Фестиваль британских фильмов стартовал в Армавире
20 марта, 2015, Ереван. Beeline, Британский Совет в Армении и Посольство Великобритании в Армении объявляют о старте 13-го Фестиваля британских фильмов в Армавире. На церемонии, прошедшей во Дворце Культуры города Армавир, с приветственной речью выступили Генеральный Директор Beeline в Армении Андрей Пятахин и Руководитель художественных программ представительства Британского Совета в Армении Нарек Товмасян.
В период с 20 по 24-е марта во Дворце Культуры Армавира будут показаны 3 фильма Фестиваля британских фильмов. Вход на все сеансы – бесплатный. Открытие фестиваля пройдет показом фильма «Невидимая женщина».
«Поддерживая проведение Фестиваля британских фильмов, мы не только содействуем показу лучших фильмов, но и пытаемся познакомить детей с культурой других стран и со всемирно известными работами кинематографии. Для меня особо важным является то обстоятельство, что в марзах тоже идут показы фильмов. В разных областях Армении я встречался со многими талантливыми детьми и уверен, что после показа этих фильмов их  кругозор будет расширяться, творческий дух будет развиваться, а Beeline поможет изменить их жизнь к лучшему», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Это чудесная возможность познакомится с лучшими британскими фильмами. Примечательно, что фильмы представляют жизнь и чувства людей, их повседневную жизнь и переживания, таким образом, воссоздавая облик Британии ныне и в разные века», – сказал Руководитель художественных программ представительства Британского Совета в Армении Нарек Товмасян.
Организатором 13-го Фестиваля британских фильмов являются Британский Совет и Посольство Великобритании. Генеральным спонсором фестиваля выступает Beeline. Фестивалю содействует Министерство Культуры РА.
Отметим, что 13-ий Фестиваль британских фильмов в Ереване стартовал 14-ого февраля, а в марзах – 5-ого марта. В рамках фестиваля были показаны известные британские фильмы «Игра в имитацию», «Белль», «Невидимая женщина», «Возможности безграничны», «X+Y», «Вирунга» и «Реальная любовь» и «Вечер в кинотеатре в 1914 году».
Показы в Ереване и в марзах посетили более 7500 зрителей.
Информационными спонсорами кинофестиваля стали: Общественное Телевидение Армении, телекомпании «Лайм» и «Шогакат», а также Общественное радио, радио «Ван», радио «Hay», Радио FM 105,5, Авторадио  FM 89.7, «Мое радио» FM 103.8 и радио «Ереван» FM 101.9.
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) входит в группу компаний "ВымпелКом Лтд", которая является одним из крупнейших мировых интегрированных операторов связи, оперирующий в 14 странах, со штаб-квартирой в Амстердаме. В группу входят компании связи, предоставляющие услуги голосовой связи и передачи данных на основе широкого спектра технологий беспроводной и фиксированной связи, а также широкополосного доступа в Интернет в России, Италии, Украине, Казахстане, Узбекистане, Таджикистане, Армении, Грузии, Кыргызстане, Лаосе, Алжире, Бангладеш, Пакистане, Зимбабве. «ВымпелКом» предоставляет услуги по всему миру на территории с общим населением около 739 миллионов человек. Компании группы «ВымпелКом Лтд.» предоставляют услуги под брендами «Билайн», «Киевстар», “Wind”, "Infostrada" “Mobilink”, “Banglalink”, “Telecel” и “Djezzy”. По состоянию на 31 декабря 2014 года общее количество абонентов Компании составляло 222 миллиона. Акции «ВымпелКом» котируются на NASDAQ под символом VIP. За более подробной информацией обращайтесь: www.vimpelcom.com