Նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է <<Տնջրե>> պատանի երաժիշտների 4-րդ միջազգային փառատոնի մասնակիցներին
• 04-07-2015 15:30:58   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 4-ին ընդունել է <<Տնջրե>> պատանի երաժիշտների 4-րդ միջազգային փառատոնի մի խումբ մասնակիցների:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ փառատոնն արդեն իսկ դարձել է ավանդական եւ իր կարեւոր ներդրումն ունի Արցախում մշակույթի, մասնավորապես, դասական երաժշտության զարգացման եւ այս ոլորտում տարբեր երկրների հետ կապերի խորացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу участников 4-го международного фестиваля молодых музыкантов “Тнджре”
• 04-07-2015 15:30:58   |   |  Пресс-релизы
4 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу участников 4-го международного фестиваля молодых музыкантов “Тнджре”.
Глава государства с удовлетворением отметил, что фестиваль уже стал традиционным и внес свой важный вклад в дело развития культуры в Арцахе, в частности, классической музыки, и углубления связей в этой сфере с различными государствами.
Во встрече приняла участие министр культуры и по вопросам молодежи Нарине Агабалян, другие должностные лица.