«ՀԿԵ»-ն շարունակում է աջակցել Ալավերդի քաղաքում ավերիչ քամու հետևանքները վերացնելու աշխատանքներին
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն շարունակում է համագործակցել Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքի ղեկավարության հետ՝ նոյեմբերի 12-13-ին Հայաստանի մի շարք շրջաններում տեղի ունեցած ավերիչ քամու պատճառած վնասների վերացման հարցում։
Տանիքների վերականգնման համար քաղաքապետարանին անհատույց տրամադրվել է 453 հատ շիֆերի թիթեղ և 500 քմ մետաղական թիթեղ:
Տրամադրված շինանյութն օգտագործվում է ոչ միայն երկաթուղայինների տների, այլև մանկապարտեզների, դպրոցների, այլ սոցիալական օբյեկտների վերանորոգման համար:
Սանահինի երկաթուղայինները շարունակում են վերականգնողական աշխատանքները Ալավերդի քաղաքում. մաքրվում են քաղաքաի փողոցները, կտրվում են տուժած ծառերը, հեռացվել է 28 ընկած ծառ:
«ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Վալկոն հանձնարարել է շարունակել համագործակցությունը քաղաքային իշխանությունների հետ՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով քամուց տուժած երկաթուղայիններին օգնություն ցուցաբերելու հարցին: Ինչպես նշեց Ընկերության ղեկավարը, անհրաժեշտության դեպքում քաղաքապետարանին լրացուցիչ շինանյութեր կտրամադրվեն:
Ըստ ՀՀ տարածքային կառավարման և Արտակարգ իրավիճակների նախարարության, նոյեմբերի 12-13-ին Լոռու, Տավուշի և Արագածոտնի մարզերում ուժեղ քամին վնասել և ոչնչացրել է հարյուրավոր տանիքներ, արմատախիլ արել տասնյակ ծառեր, էլեկտրափոխանցման գծերի սյուներ և գազատար խողովակներ:

• 30-11-2015 15:11:27   | Армения  |  Благотворительность
ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» продолжает оказывать содействие властям города Алаверди Лорийской области в вопросе устранения последствий шквального ветра, который свирепствовал в ряде районов Армении 12-13 ноября.
Так, мэрии города безвозмездно было передано 453 листа шифера и 500 кв. метров металлопрофиля, предназначенных для восстановления кровель.
Выделенные строительные материалы используются не только для восстановления пострадавших домов железнодорожников, но и ремонта снесенных крыш детских садов, школ, других социальных объектов города.
Железнодорожники механизированной дистанции пути и восстановительного поезда станции Санаин продолжают осуществлять восстановительные работы в Алаверди: расчищаются улицы города, срубаются поврежденные деревья, вывезены 28 поваленных ветром деревьев.
Генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Сергей Валько поручил продолжать работу с мэрией города Алаверди, особое внимание уделяя вопросу помощи пострадавшим от стихии железнодорожникам. Как отметил руководитель железной дороги, при необходимости городской администрации будут выделены дополнительные стройматериалы.
По данным Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении, 12-13 ноября в Лорийской, Тавушской и Арагацотнской областях шквальным ветром были повреждены и снесены сотни крыш, повалены десятки деревьев и столбы линий электропередачи, а также повреждены газопроводы.