Ֆրանսիական ոստիկանությունը պարզել է երրորդ մահապարտ-ահաբեկիչի ինքնությունը
Ֆրանսիական ոստիկանությունը պարզել է նոյեմբերի 13-ին Փարիզի Bataclan համերգային դահլիճի վրա հարձակված երրորդ մահապարտ-ահաբեկիչի ինքնությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է tass.ru-ն` վկայակոչելով Le Parisien պարբերականին, մահապարտ-ահաբեկիչը 23-ամյա Ֆուեդ Մոհամմեդ Ագգադն է:
Աղբյուրի պարզաբանմամբ` ֆրանսիական ոստիկանությունը ահաբեկիչի ինքնությունը պարզել էր դեռ նախորդ շաբաթ:
Նշվում է, որ ֆրանսիացին ծնվել է Ստրասբուրգի հարևանությամբ գտնվող փոքրիկ արվարձանում: 2013 թվականի վերջին նա իր եղբոր հետ ուղևորվել է Սիրիա, որի սահմանին ձերբակալվել է: 2015 թվականին վերադարձել է Եվրոպա`  Ֆրանսիայի պատմության մեջ ամենաարյունալի ահաբեկչությունն իրականցնելու համար:

Во Франции установили личность третьего террориста-смертника в концертном зале Bataclan
Французская полиция установила личность третьего террориста-смертника, участвовавшего в нападении на концертный зал Bataclan в Париже 13 ноября. Как сообщила газета Le Parisien, это 23-летний Фуэд Мохаммед-Аггад.
Издание уточняет, что полиция установила личность террориста еще в конце прошлой недели. По данным газеты, француз родился в небольшой коммуне рядом со Страсбургом. В конце 2013 года он отправился в Сирию вместе со своим братом Каримом, который был задержан на сирийской границе. В 2015 году он вернулся в Европу, чтобы осуществить самый кровавый теракт в истории Франции.