Պակիստանում իրականացած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 65 մարդ (Տեսանյութ)
Կիրակի օրը Պակիստանի Լահորե քաղաքի այգիներից մեկում մահապարտ ահաբեկիչը պայթեցրել է  իրեն՝  դառնալով 65 մարդու մահվան և 280-ի վիրավորման պատճառ: huffingtonpost.com-ի փոխանցմամբ, տուժածների  թվում հիմնականում երեխաներ և կանայք են:
Պայթյունը տեղի է ունեցել Գուլշան-է-Իքբալ այգում՝ մանկական խաղահրապարակից ընդամենը մի քանի քայլ հեռավորության վրա:
Պայթյունի  պատասխանատվությունն իր վրա դեռևս ոչ մի կազմակերպություն չի վերցրել: Հատկանշական է, որ պայթյունն իրականացվել է բնակելի տարածքի մոտ, Սուրբ Զատիկի տոնակատարությունների ժամանակ: Ոստիկանները վստահ չեն, որ պայթյունն ուղված է եղել Պակիստանի փոքր քրիսոնեա համայնքի դեմ:

• 27-03-2016 22:40:14   |   |  World News
A suicide bomber killed at least 65 people and injured more than 280 others, mostly women and children, at a public park in the Pakistani city of Lahore on Sunday, striking at the heart of Prime Minister Nawaz Sharif’s political base of Punjab.
The blast occurred in the parking area of Gulshan-e-Iqbal Park, a few feet away from children’s swings.
There was no immediate claim of responsibility for the blast, which occurred in a busy residential area during the Easter holiday weekend. Police said it was not clear whether the attack had deliberately targeted mainly Muslim Pakistan’s small Christian minority.