Ռուսլան Պողոսյանը և Ալի Մամեդովը հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ
Վրաստանի Խորհրդարանի «Վրացական երազանք» խմբակցության պատգամավորներ Ռուսլան Պողոսյանը և Ալի Մամեդովը հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի և Վրաստանում բնակվող ադրբեջանցիների վերջերս դրսևորվող ակտիվության կապակցությամբ:
«Կոչ ենք անում Վրաստանի քաղաքացիներին` հատկապես մեր հայ և ադրբեջանցի քաղաքացիներին, խաղաղություն պահպանել և զերծ մնալ այնպիսի բնույթի հայտարարություններ և գործողություններ անելուց, որոնք կարող են վնասել Վրաստանի տարածքում այդ երկու ազգային խմբերի գոյակցության բազմադարյա ավանդույթին:
Վրաստանը միշտ էլ տարբերվել է բազմամշակութային հարստությամբ և բարիդրացիական հարաբերություններով: Վրաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու պարտքն է աջակցել տվյալ ավանդույթի պահպանմանը», -ասված է Վրաստանի Խորհրդարանի հայ և ադրբեջանցի պատգամավորների համատեղ հայտարարությունում:

Совместное заявление Руслана Погосяна и Али Мамедова
Депутаты Парламента Грузии от фракции «Грузинская мечта» -Руслан Погосян и Али Мамедов выступили с совместным заявлениям в связи с обстановкой, сложившейся в Нагорном Карабахе и участившейся активностью проживающих в Грузии азербайджанцев.
«Призываем граждан Грузии, особенно наших армянских и азербайджанских граждан, сохранять мир и оздерживаться от действий и заявлений такого характера, которые могут навредить многовековой традиции сосуществования
этих двух национальных групп на территории Грузии»
Грузия всегда отличалась многокультурным богатством и добрососедскими отношениями. Долг каждого гражданина Грузии содействовать сохранению данной традиции», -сказано в совместном заявлении армянина и азербайджанца, депутатов парламента Грузии