Բակո Սահակյանը ընդունել է Die Linke կուսակցության պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 18-ին ընդունել է Die Linke կուսակցության պատվիրակությանը՝ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Ուլա Յելպկեի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի եւ Գերմանիայի քաղաքական ուժերի միջեւ կապերի հաստատմանն ու խորացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման համագործակցությունն Արցախի համար՝ արժեւորելով այն Գերմանիայի հետ բարեկամական կապերի ամրապնդման տեսանկյունից:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:

• 18-05-2016 17:23:03   |   |  Politics
On 18 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan received delegation of the German Die Linke Party at head of Bundestag deputy Ulla Jelpke.
Issues related to establishing and deepening ties between political forces of Artsakh and Germany were discussed during the talks.
President Sahakyan highlighted this cooperation for Artsakh, noting its importance from the viewpoint of strengthening friendly relations with Germany.
The Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and regional processes were also touched upon during the meeting.