Ադելը ռեկորդային 90 մլն եվրո արժողությամբ պայմանագիր է կնքելու Sony Music-ի հետ
Բրիտանացի երգչուհի Ադելը ռեկորդային 90 մլն եվրո արժողությամբ պայմանագիր է կնքելու Sony Music ընկերության հետ: gazeta.ru-ի փոխանցմամբ` սա ամենամեծ գումարն է Միացյալ թագավորության երաժիշտների հետ կնքված պայմանագրերի շարքում: Նախորդ նման ձեռքբերումը պատկանել է Ռոբի Ուիլյամսին, ում 2002 թվականին EMI ընկերությունը վճարել էր 80 մլն եվրո:
Բացի այդ, սա ամենամեծ պայմանագրային գումարն է կանանց համար (2001 թվականին Ուիթնի Հյուսթոնը ստացել է 70 մլն եվրո Arista ընկերությունից ):
Ակնկալվում է, որ Ադելը պայմանագիրը Sony Music-ի հետ կկնքի առաջիկա շաբաթվա մեջ: Դրանից հետո ընկերությունը բացառիկ իրավունք կստանա ամբողջ աշխարհով երգչուհու հետագա երգերի տարածման համար:

Sun: Адель подпишет рекордный контракт с Sony Music на £90 млн
Британская певица Адель подпишет рекордный контракт с компанией Sony Music на £90 млн, сообщает The Sun со ссылкой на источник.
Это наибольшая сумма контракта для музыкантов из Соединенного Королевства. Предыдущее достижение принадлежало Робби Уильямсу: в 2002 году компания EMI заплатила ему £80 млн.
Кроме того, это наибольшая сумма контракта для женщин (в 2001 году Уитни Хьюстон получила £70 млн от Arista).
Ожидается, что Адель подпишет соглашение с Sony Music в ближайшие недели. После этого компания получит права на эксклюзивное распространение будущей музыки певицы по всему миру.