Մահվանից առաջ Ուսամա Բեն Լադենը հաղորդագրություն է թողել: Այն կհրապարակվի՞, թե ոչ
ԱՄՆ հետախուզական ծառայության ներկայացուցիչները գտնում են, որ «Ալ Քաիդա» միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության առաջնորդ Ուսամա բեն Լադենը երկուշաբթի օրվա գիշերը հաղորդագրություն է թողել, որը շուտով հնարավոր է հրապարակվի:
Ինչպես հայտնում է «Ռիա Նովոստին» AP-ին հղումով, այդ մասին հաղորդել է հետախուզական ծառայության աղբյուրը` չնշելով, դա ձայնագրություն է, թե տեսագրություն:
Ըստ աղբյուրի, Բեն Լադենը ձայնագրության ժամանակ չգիտեր, որ ամերիկյան հատուկ նշանակության ջոկատները կհարձակվեն նրա նստավայրի վրա:
Հիշեցնենք, Ուսամա բեն Լադենը սպանվել է երկուշաբթի գիշերը: Նրա որդին նույնպես սպանվել է: Ավելի ուշ հայտնի է դարձել նաեւ Բեն Լադենի չորս կանանցից մեկի սպանվելու մասին լուրը:
Արաբական ծովում ահաբեկչի հուղարկավորությունը նկարահանվել է եւ շուտով կհրապարակվի: Ինչպես հաղորդում են Պենտագոնից, հրապարակվելու են նաեւ նրա դիակի լուսանկարները:

Osama Bin Laden left a message before death. Will it be published or not?
The representatives of the USA investigation service think that “Al-Qaeda” leader Osama Bin Laden left a message which might be published.
It is not known whether the recording is a video or audio.
According to the investigation service, during the recording process Bin Laden didn’t know that the US Special Purpose Forces would attack his resident.
Let’s remind that Osama Bin Laden was killed during the night on Monday. His son was also killed. Later it turned out that one of Bin Laden’s wives was killed too.
The burial service of the terrorist in the Arabian Sea was shot and would be published soon. As it is reported from Pentagon, the photos of his corpse will also be published.