Երևանում անցկացվելու է ՄԱՆԿՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՐՀ EXPO 2016 10-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը
2016թ. հունիսի 4-ից 6-ը  Yerevan EXPO  ցուցահանդեսային համալիրում` Հ.Հակոբյան 3 հասցեում (Մերգելյան ինստիտուտի տարածք), Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների (գործատուների) միությունը և  LOGOS  EXPO  Center ցուցահանդեսային ընկերությունը կազմակերպում են ՄԱՆԿՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՐՀ  EXPO  2016   10-րդ հոբելյանական միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը` նվիրված Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան:
Եռօրյա ցուցահանդեսի ընթացքում Yerevan EXPO ցուցահանդեսային համալիրը պարուրված կլինի տոնական մթնոլորտով, որտեղ յուրաքանչյուրը կհայտնվի մանկության  զարմանահրաշ աշխարհում:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են ավելի քան 50 ընկերություն, որոնք կներկայացնեն ապրանքներ և ծառայություններ երեխաների համար` հագուստ, կոշիկ, խաղալիքներ, գրասենյակային և դպրոցական պարագաներ, քաղցրավենիք, պաղպաղակ, զարգացնող և ուսուցանող խաղեր, կրթօջախներ, ուսումնական ձեռնարկներ և գրքեր, բժշկություն երեխաների համար, ատրակցիոններ և այլն:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև մանկատներ, որտեղ երեխաները ներկայացնում են իրենց ձեռքի աշխատանքները:
ՄԱՆԿՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՐՀ  EXPO  2016-ը կուղեկցվի հետաքրքիր մշակույթային ծրագրերով`
ֆոտոմրցույթ  §Միսս ժպտերեսիկ¦  և  Միստր ժպտերեսիկ
մրցույթ լավագույն նկար` Փոքրիկ նկարիչ
մեծ շոու ծրագիր
Ցուցահանդեսի անցկացման վայրը Yerevan EXPO ցուցահանդեսային համալիր,
Երևան, Հ. Հակոբյան 3 (Մերգելյան իստիտուտի տարածք)
Ցուցահանդեսի անցկացման օրերը  հունիսի 4-6-ը, 2016թ.
Ցուցահանդեսի անցկացման ժամերը` 10:00-18:00
Ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությունը կկայանա հունիսի 4-ին ժամը 12:00-ին:
Ցուցահանդեսի փակման պաշտոնական արարողությունը կկայանա հունիսի 6-ին Royal Tulip Grand Hotel Yerevan  հյուրանոցում:
Ցուցահանդեսի գլխավոր ինֆորմացիոն հովանավոր` Beeline Հայաստան:
Կազմակերպչի մասին`
LOGOS EXPO Center - ը առաջին մասնավոր ցուցահանդեսային ընկերությունն է Հայաստանում, որը գործում է 1999թ.-ից և առաջատար է համարվում արդյունաբերական, տեղական և միջազգային ցուցահանդեսների և կոնգրեսների կազմակերպման գործում։
Օգտագործելով համաշխարհային ցուցահանդեսային բիզնեսի փորձն ու նվաճումները LOGOS EXPO Center ցուցահանդեսային ընկերությունը ամեն տարի անցկացնում է մինչև 15 մասնագիտացված ցուցահանդեսներ: Այսպիսով 16 տարիների գործունեության ընթացքում ընկերության կողմից կազմակերպված տեղական և օտարեկրյա ցուցահանդեսների թիվը գերազանցել է 200-ը :

С 4-го по 6-ое июня 2016 г. Союза промышленников и предпринимателей (работодателей) Армении и компания LOGOS EXPO Center в специализированном выставочном комплексе “Yerevan EXPO” организует десятую международную специализированную выставку “МИР ДЕТСТВА EXPO 2016”, приуроченную к международному Дню Защиты Детей.
Выставка “МИР ДЕТСТВА EXPO 2016”– это очередной шаг в создании профессиональной выставки для детей и школьников. Основная цель выставки - развитие данной отрасли, привлечение высококвалифицированных производителей и специалистов, насыщение рынка Армении новым ассортиментом товаров для детей.
В течении трех дней “Yerevan EXPO” будет пропитан атмосферой праздника, где можно окунуться в удивительный мир детства.
Выставка “МИР ДЕТСТВА EXPO 2016” является уникальным событием года в нашей стране.
Более 50 местных и международных компаний, участвующихся на выставке, представят различные товары и услуги для детей: одежду, обувь, игрушки, канцтовары и школьные принадлежности, образовательные центры, питание для новорожденных, соки, сладости, мороженое, развивающие и обучающие игры, студии, центры, учебные пособия, книги, медицину для детей, аттракционы и т.д.
В выставке примут участие детские дома Армении, где дети смогут представить работы, выполненные своими руками.
Выставка “МИР ДЕТСТВА EXPO 2016” будет сопровождаться насыщенной культурной программой:
Фотоконкурс мистер и мисс “Улыбайка”
Конкурс на лучший рисунок ”Маленький художник”
Большая концертная программа
Место проведения выставки: выставочный комплекс “Yerevan EXPO”
Ереван, Акоп Акопяна 3 (на территории института им. Мергеляна)
Время проведения выставки: 4-6 июня 2016г.
Часы работы выставки: 10:00-18:00
Официальная церемония открытия состоится 4 июня в 12:00
Официальная церемония закрытия состоится 6 июня в в гостинице Royal Tulip Grand Hotel Yerevan
Генеральный информационный спонсор: Beeline Армения
Об организаторе:
LOGOS EXPO Center – первая частная выставочная компания в Армении (1999г.), которая является абсолютным лидером в сфере организации отраслевых, промышленных, национальных и международных выставок и конгрессов как в Армении, так и за рубежом.
За последние 16 лет LOGOS EXPO Center организовывал более чем 200 специализированных и международных выставок,включающих в себя разные отрасли экономики.
Компания LOGOS EXPO Center при поддержке Правительства РА, Министерств и ведомств РА, союзов, посольств иностранных государств в РА каждый год проводит до 15 специализированных выставок, которые отражают динамичное развитие национальной экономики.