Ռիո դե Ժանեյրո է մեկնել օլիմպիական հավաքականի մարզիկների երկրորդ խումբը
Ucom ընկերության հովանավորությամբ Հայաստանի ազգային օլիմպիական հավաքականի երկրորդ խումբն այսօր ուղևորվեց դեպի այս տարվա օլիմպիական մայրաքաղաք՝ Ռիո դե Ժանեյրո։
Բռնցքամարտիկները՝ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանի, հրաձիգ Հրաչիկ Բաբայանը՝ գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանի ուղեկցությամբ, ինչպես նաև սպասարկող կազմի մի քանի անդամներ Երևան-Դոհա-Ռիո չվերթով մեկնեցին գլխավոր սպորտային ստուգատեսին: Պատվիրակության հետ Ռիո մեկնեց նաև ծանրամարտի` Հայաստանի հավաքականի անդամ` Առաքել Միրզոյանը:
Մարզիկների հարազատների հետ միասին հայկական օլիմպիական թիմին ճանապարհելու էին եկել նաև ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար՝ Գաբրիել Ղազարյանը և Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:
«Ազգային օպերատորի աջակցությամբ Ռիո մեկնած ազգային օլիմպիական հավաքականի ելույթներին բոլորս ենք հետևելու և համոզված եմ, որ շատերը վերադառնալու են բրոնզե, արծաթե և, անկասկած, ոսկե մեդալներով: Մենք հավատում ենք մեր մարզիկների տոկունությանը և միայն հաջողություն ենք մաղթում», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

26-07-2016 15:03:36 | | Спорт
При спонсорстве компании Ucom сегодня уже вторая группа спортсменов национальной олимпийской сборной Армении вылетела в олимпийскую столицу этого года – Рио-де-Жанейро.
Боксеры с тренером сборной Кареном Агамаляном, стрелок Грачик Бабаян при сопровождении главного тренера Сейрана Никогосяна, а также несколько членов обслуживающего персонала вылетели рейсом Ереван-Доха-Рио-де-Жанейро для участия в главных спортивных состязаниях. Вместе с делегацией в Рио вылетел также член армянской олимпийской сборной, тяжелоатлет Аракел Мирзоян.
Вместе с родственниками, членов армянской олимпийской сборной пришли проводить также министр РА по делам спорта и молодежи Габриэль Казарян и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
«Мы все будем следить за выступлениями национальной олимпийской сборной, вылетевшей в Рио при поддержке национального оператора и я уверен, что многие из них вернутся с бронзовыми, серебряными и золотыми медалями. Мы верим в выносливость наших спортсменов и желаем им исключительной удачи», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.