Ռիո դե Ժանեյրո է մեկնել օլիմպիական հավաքականի մարզիկների երկրորդ խումբը
Ucom ընկերության հովանավորությամբ Հայաստանի ազգային օլիմպիական հավաքականի երկրորդ խումբն այսօր ուղևորվեց դեպի այս տարվա օլիմպիական մայրաքաղաք՝ Ռիո դե Ժանեյրո։
Բռնցքամարտիկները՝ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանի, հրաձիգ Հրաչիկ Բաբայանը՝ գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանի ուղեկցությամբ, ինչպես նաև սպասարկող կազմի մի քանի անդամներ Երևան-Դոհա-Ռիո չվերթով մեկնեցին գլխավոր սպորտային ստուգատեսին: Պատվիրակության հետ Ռիո մեկնեց նաև ծանրամարտի` Հայաստանի հավաքականի անդամ` Առաքել Միրզոյանը:
Մարզիկների հարազատների հետ միասին հայկական օլիմպիական թիմին ճանապարհելու էին եկել նաև ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար՝ Գաբրիել Ղազարյանը և Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:
«Ազգային օպերատորի աջակցությամբ Ռիո մեկնած ազգային օլիմպիական հավաքականի ելույթներին բոլորս ենք հետևելու և համոզված եմ, որ շատերը վերադառնալու են բրոնզե, արծաթե և, անկասկած, ոսկե մեդալներով: Մենք հավատում ենք մեր մարզիկների տոկունությանը և միայն հաջողություն ենք մաղթում», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

The Second Group of the Armenian Olympic Team Sportsmen Left for Rio de Janeiro
Today with the sponsorship of Ucom the second group of the Armenian National Olympic Team sportsmen has left for this year’s Summer Olympic Games capital – Rio de Janeiro.
The boxers with the head coach Karen Aghamalyan, the shooter Hrachik Babayan with the head coach Seyran Nikoghosyan are accompanied by several members of the service staff, which departed to take part in the main sports event via Yerevan-Doha-Rio de Janeiro flight. The member of the National Olympic Team, weightlifter Arakel Mirzoyan, has also left for Rio with the delegation.
Together with the relatives of the Armenian Olympic Team members, Gabriel Ghazaryan, the RA Minister of Sports and Youth Affairs, as well as Hayk Yesayan, the General Director of Ucom, have also come to see them off.
“All of us will be following the performances of the National Olympic Team that has left for Rio with the support of national operator and I am convinced that many of them will return with bronze, silver and, undoubtedly, gold medals. We believe in determination of our sportsmen and wish them the best of luck”, - said Hayk Yesayan, the General Director at Ucom.