Հարավային Կորեան հաղորդել է Հյուսիսային Կորեայում խոշոր քաղաքական գործչին մահապատժի ենթարկելու մասին
31-08-2016 15:01:37 | | Իրավունք
Հարավային Կորեայի իշխանությունները հաղորդում են Հյուսիսային Կորեայում հուլիսին մահապատժի ենթարկված կրթության հարցերով փոխվարչապետ Կիմ Յեն Չժինը:
korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` հարավակորեական նախարարությունում չեն պարզաբանում, թե ինչպես է իրենց հաջողվել իմանալ այդ մասին:
Սեուլում նաև հավաստիացնում են, որ Հարավային Կորեայի հետ հարաբերությունների քաղաքականության համար պատասխանատու նախարար Կիմ Յեն Չխոլը և Կորեայի աշխատանքյին կուսակցության Կենտրոնական քարոզչության վարչության տեղակալ Չե Խին ուղարկվել են առաջին փորձության:
Նախօրեին Հարավային Կորեայի ԶԼՄ-ները հաղորդել էին Հյուսիսային Կրոեայում ևս երկու բարձրաստիճան պաշտոնյաներին մահապատժի ենթարկելու մասին:

• 31-08-2016 15:01:37   |   |  Право
Власти Южной Кореи сообщают о том, что в КНДР в июле был казнен вице-премьер по вопросам образования Ким Ён Чжин.
В южнокорейском министерстве объединения не уточняют, как им удалось получить эту информацию.
В Сеуле также утверждают, что министр, отвечавший за политику в отношении Южной Кореи, Ким Ён Чхоль, и заместитель отдела пропаганды ЦК Трудовой партии Кореи Че Хи были отправлены на перевоспитание.
Накануне СМИ Южной Кореи сообщили о казни в КНДР еще двух высокопоставленных чиновников,ответственных за образование и сельское хозяйство.
Сообщения Сеула о казнях в соседней стране далеко не всегда находят подтверждение.
Так, в мае на конгрессе Трудовой партии Кореи присутствовал корейский военачальник Ри Ён Гил, который, согласно сообщениям южнокорейских СМИ, был казнен в феврале.