Հնդկաստանում կին զբոսաշրջիկներին խորհուրդ են տվել կիսաշրջազգեստ չկրել
Հնդկաստանի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարար Մահեշ Շարման Հնդկաստան այցելող կին զբոսաշրջիկներին խորհուրդ է տվել զերծ մնալ կիսաշրջազգեստ կրելուց:
korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` նշյալ խորհուրդը ներառված է խորհուրդների այն ցանկում, որը բուկլետի տեսքով ստանալու են այդ երկիր ժամանողները:
Բացի այդ, զբոսաշրջիկներին նաև խորհուրդ է տրվում զերծ մնալ երեկոյան ուշ ժամերին մենակ զբոսնելուց, տաքսի նստելուց տվյալ մեքենայի համարն ուղարկել իրենց ընկերներին:
Ինքը Մահեշ Շարման հերքել է օտարերկրացիների համար հատուկ dress code ներդնելու մեղադրանքները` ասելով, որ երբևէ չէր համարձակվի կանանց ուղորդել, թե ինչ է պետք հագնել:
Նշվում է, որ վերոնշյալ առաջարկությունները նախարարն արել է` հաշվի առնելով Հնդկաստանում արդիական դարձած խմբակային բռնաբարության դեպքերը: Առավել տխրահռչակ դեպքերից է դարձել ավտոբուսում խմբակային բռնաբարությունը և 2012 թվականին Դելիում 23-ամյա ուսանողուհու սպանությունը:

• 31-08-2016 18:21:02   |   |  Общество
Министр культуры и туризма Индии Махеш Шарма посоветовал приезжающим в Индию туристкам воздержаться от ношения юбок, сообщает Hindustan Times.
Данная рекомендация будет включена в список советов, которые будут получать в брошюрах въезжающие в страну иностранцы.
Также туристам посоветуют воздержаться от прогулок в одиночестве в темное время суток, отправлять своим друзья номера такси, на которые они садятся и дадут ряд других указаний.
Сам Махеш Шарма отклонил обвинения в введении дресс-кода для иностранцев, сказав, что никгда не посмел бы указывать женщинам, что им следует или не следует носить.
Данные рекомендации министр озвучил в свете актуальной в Индии проблемы групповых изнасилований. Наиболее нашумевшим эпизодом стало групповое изначилование в автобусе и убийство 23-летней студентки из Дели в 2012 году.