ԻՊ-ն ինը դեռահասների էլեկտրական սղոցի միջոցով մահապատժի է ենթարկել
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման զինյալներն իրենց մայրաքաղաք հանդիսացող Իրաքի Մոսուլ քաղաքում  էլեկտրական սղոցների միջոցով մահապատժի են ենթարկել ինը դեռահասների: Այս մասին գրում է korrespondent.net-ը, հղում կատարելով տեղի ԶԼՄ-ներին:
Ինչպես պատմում է քաղաքի իրազեկիչը, դեռահասներին պատժել են շարիաթական դատի օրենքների  համաձայն: Երեխաներին, ովքեր մեղադրվում են ԻՊ-ի դեմ գործունեություն ծավալելու մեջ, մետաղյա հանգույցներից կապել են Թալ-Աֆար հրապարակում, իսկ հետո սղոցով բաժանել երկու մասի:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, ԻՊ-ը հայտնի է հատկապես հակաքարոզիչների և լրտեսների նկատմամբ առավել դաժան մահապատիժների կիրառմամբ: Մասնավորապես, մայիսին, ըստ ԶԼՄ-ներում տարածված տեղեկությունների, ահաբեկիչները մահապատժի էին ենթարկել 25 լրտեսների:
Բացի այդ, իսլամիստները երեխաներին շատ հաճախ վերածում են դահիճների, որոնք հետագայում վերածվում են մահապարտ-ահաբեկիչների:

• 01-09-2016 16:56:47   |   |  Общество
Боевики "Исламского государства" в своей столице - иракском городе Мосул - казнили девятерых подростков с помощью электрических пил. Об этом пишет Lenta.Ru со ссылкой на местные СМИ.
Как рассказал информатор из города, согласно решению шариатского суда, молодых людей привязали к металлическому шесту в центре мосульской площади Таль-Афар, а потом разрезали надвое с помощью электропилы.
Детей заподозрили в деятельности против ИГИЛ.
В СМИ часто появляются сообщения о жестоких казнях боевиками ИГИЛ. Особенно жестоко они расправляются над перебежчиками и шпионами. Так, в мае СМИ писали, что ИГИЛ казнил 25 шпионов в чане с кислотой.