Սանկտ-Պետերբուրգը ճանաչվել է եվրոպական ամենագրավիչ զբոսաշրջային ուղղությունը
Սանկտ-Պետերբուրգը World Travel Awards տուրիստական կոմիտեի կողմից արժանացել է Եվրոպայի ամենագրավիչ զբոսաշրջային քաղաք մրցանակին:
Interfax.ru-ի հաղորդմամբ, պարգևատրման արարողությունը տեղի է ունեցել իտալական Սարդինիա կղզում: Ռուսաստանի հյուսիսային մայրաքաղաքի հետ մրցակցության մեջ են եղել այնպիսի եվրոպական քաղաքներ, ինչպիսիք են Բեռլինը, Լոնդոնը, Փարիզը և Վենետիկը:
«Նման հեղինակավոր մրցանակի շնորհումը վկայում է այն մասին, որ զբոսաշրջության զարգացմանն ուղղված բոլոր միջոցառումները Սանկտ-Պետերբուրգում գտնվում են շատ բարձր մակարդակի վրա: Մենք հպարտանում ենք միջազգային հանրության կողմից այսպիսի ուշադրության արժանացմամբ և արդեն փաստ է, որ մեր քաղաքը ոչ միայն կհամարվի Ռուսաստանի, այլև ամբողջ Եվրոպայի տուրիստական մայրաքաղաքը», - նշվում է կոմիտեի մամլո ծառայության ղեկավարի` Անդրեյ Մուշկարյովի խոսքում:
Տեղեկացնենք, որ համաշխարհային զբոսաշրջության կոմիտեն նման մրցանակներ է բաշխում 1993 թվականից, որտեղ հաղթողին որոշելու չափանիշներից են քաղաքի անվտանգությունը, ենթակառուցվածքային առաջխաղացումը և հյուրանոցային ցանցի կազմակերպվածությունը:

• 05-09-2016 15:56:37   | Ռուսաստան  |  Общество
Санкт-Петербург удостоен туристической премии World Travel Awards как самый привлекательный город Европы, сообщила пресс-служба городского комитета по развитию туризма в понедельник.
"Присуждение столь престижной награды доказывает, что развитие туристской отрасли в Петербурге находится на высоком уровне. Мы гордимся признанием мировой общественности и тем, что Санкт-Петербург теперь туристская столица не только России, но и Европы", - приводит пресс-служба слова главы комитета по развитию туризма Андрея Мушкарева.
Вручение премии состоялось на итальянском острове Сардиния. Конкуренцию северной столице составили такие города, как Берлин, Лондон, Париж и Венеция. Эксперты признали Санкт-Петербург лучшим туристическим направлением Европы и присудили премию в номинации "Лидирующая европейская дестинация".
Всемирная премия в области туризма World Travel Awards была учреждена в 1993 году. Определяющими параметрами для выявления победителя являются безопасность города, развитая инфраструктура и гостиничная сеть.