«Եվրատեսիլ 2017»-ն հաստատապես անցկացվելու է Ուկրաինայում
«Եվրատեսիլ» միջազգային երգի մրցույթի կազմակերպիչները պաշտոնապես հայտարարարել են, որ միջոցառումը տեղի կունենա Ուկրաինայում, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
Ըստ կազմակերպիչների` հյուրընկալող քաղաքի անունը կհայտարարվի որոշ ժամանակ անց և որևէ փոփոխության մասին կհայտարարվի հեղինակավոր մրցույթի պաշտոնական կայք-էջում:
Ուկրաինան մրցույթի անցկացման համար մասնավորապես նշել է Կիևի, Օդեսսայի և Դնեպրոպետրովսկի անունները:
Հիշեցնենք, որ «Եվրատեսիլ 2017»-ի կազմակերպման համար հավանական թեկնածուներ էին համարվում Ռուսաստանը և Ավստրալիան, քանի որ միջազգային կազմակերպությունը մինչև հոկտեմբեր ժամանակ էր հատկացրել ուկրաինական իշխանություններին մրցույթի անցկացման վայրը ճշտելու համար:

Организаторы «Евровидения»: конкурс точно пройдет на Украине
Организаторы песенного конкурса «Евровидение» заявили, что мероприятие точно пройдет на Украине. Об этом сообщает радиостанция «Говорит Москва».
«Принимающий соревнование город будет объявлен в установленном порядке, и любые изменения будут обозначены на сайте «Евровидения», – сказали в Европейской вещательной корпорации.
Украина заявила такие города, как Киев, Одесса и Днепропетровск.
Ранее СМИ сообщили, что Россия и Австралия могут получить право организации «Евровидения» в 2017 году, если власти Украины до октября не решат, какой город будет принимать конкурс.