Հալեպում ավիահարվածի արդյունքում ոչնչացվել է «Ջեբհաթ ան Նուսրա» խմբավորման ռազմական ղեկավարը
Հալեպի արևմտյան հատվածում 15 դաշտային հրամանատարների հետ ոչնչացվել է «Ջեբհաթ Ֆաթհ աշ-Շամ» ահաբեկչական խմբավորման ռազմական ղեկավար Աբու Օմար Սարաքիբը:
tass.ru-ի փոխանցմամբ` վերջինիս մահը հինգշաբթի հաստատել են «Ջեյշ ալ-Ֆաթհ» զինված կոալիցիայի զինյալները, որոնք գտնվել են բնկավայրերից մեկի մոտակայքում:
Նշվում է, որ հուլիսի 31-ին Հալեպի հարավում և հարավ-արևմուտքում կառավարական ուժերի վրա սկսված ավազակային հարձակումների կազմակերպման գլխավոր դերում հանդես է եկել Սարաքիբուն: Զորախմբերին անհրաժեշտ է եղել մեկ ամիս, որպեսզի պատասխանեն հակառակորդի հարձակումներին, վերադարձնել կորցրած դիրքերը և վերահսկողություն հաստատել Ռամուս բնակավայր տանող հարավային ճանապարհի վրա:

Военный главарь "Джебхат ан-Нусры" уничтожен в ходе авиаудара к западу от Алеппо
Военный главарь террористической группировки "Джебхат Фатх аш-Шам" ("Фронт завоевания Леванта"; ранее "Джебхат ан-Нусра", запрещена в РФ) Абу Омар Саракиб ликвидирован вместе с 15 полевыми командирами в местечке Кфар-Наха к западу от Алеппо.
Как передал в пятницу телеканал "Аль-Маядин", его гибель в четверг в результате авиаудара (предположительно ВВС САШ) подтвердили боевики вооруженной коалиции "Джейш аль-Фатх", которые находились поблизости от этого селения.
Саракибу (известен более под именем Абу Хаджир аль-Хомси) принадлежит основная роль в организации массированного наступления бандформирований на оборонительные рубежи правительственных сил на юге и юго-западе Алеппо, которое началось 31 июля. Войскам потребовалось больше месяца, чтобы отразить атаки противника, вернуть утраченные позиции и восстановить контроль над южным въездом в город через предместье Рамуса.