Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին տեսանյութ
Սեպտեմբերի 14-ին արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Չինաստանի դեսպան Թիեն Ըրլունին։
Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց Չինաստանի կառավարության կողմից Հայաստանի արտգործնախարության նոր շենքի տեխնիկական հագեցման նպատակով տրամադրված կարևոր օժանդակության համար: Այս կապակցությամբ ԱԳՆ-ում կազմակերպված արարողության ընթացքում նա նշեց, որ Հայաստանի ԱԳՆ-ին տրամադրած օժանդակությունը երկու երկրների միջև ջերմ, բարեկամական հարաբերությունների հերթական վկայությունն է, և դեսպանին փոխանցեց Չինաստանի արտգործնախարար Վան Իին ուղղված շնորհակալական նամակը:
Դեսպան Ըրլունն իր հերթին ընդգծեց, որ Չինաստանը մեծ կարևորություն է տալիս Հայաստանի հետ հարաբերությունների ամրապնդմանը և պատրաստ է շարունակել աջակցությունը բարեկամ երկրի զարգացմանը:
Արարողությանը հաջորդած զրույցի ընթացքում երկուստեք գոհունակությամբ արձանագրվեց երկու պետությունների միջև սերտ բարեկամական փոխգործակցությունը, քննարկվեցին Հայաստանի և Չինաստանի ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, հայ-չինական օրակարգի բազմաթիվ հարցեր: Էդվարդ Նալբանդյանը կարևորեց
Չինաստանի դեսպանի անձնական շարունակական ջանքերը՝ հայ-չինական համագործակցության խորացման ուղղությամբ։

Edward Nalbandian received the Ambassador of China
On September 14, Edward Nalbandian, Acting Minister of Foreign Affairs, received Tian Erlong, Ambassador of China to Armenia.
Edward Nalbandian thanked for the vital assistance provided by the Government of China for the technical equipment of the new building of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia. In that regard during the ceremony organized at the Ministry of Foreign Affairs, he noted that the assistance provided to the MFA of Armenia is another proof of warm and friendly relation between the two countries. The Minister also handed to the Ambassador a letter of gratitude addressed to China Wang Yi, Minister of Foreign Affairs of China.
In his turn Ambassador Erlong emphasized that China attaches a great importance to the strengthening of relations with Armenia and is ready to continue to support the development of friendly country.
During the conversation that followed the ceremony, the sides commended the close and friendly cooperation between the two countries, discussed the process of implementation of agreements reached between the leaders of Armenia and China, as well as numerous issues on the Armenian-Chinese agenda. Edward Nalbandian attached importance to continuous personal efforts of the Chinese Ambassador aimed at the deepening the Armenian-Chinese cooperation.