Սիրիկան բանակն ահաբեկիչներին դուրս է շպրտել Հալեպի Ցիտադելից
Սիրիական բանակի ստորաբաժանումներն ահաբեկչական խմբավորումների զինյալներին դուրս են շպրտել Հալեպի կենտրոնական շրջաններից մեկից: tass.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հաղորդել է ՍԱՆԱ գործակալությունը:
Ամերկյան աղբյուրի վկայություններով` Սիրիայի բանակային ստորաբաժանումները գրավել են Էլ Ֆարաֆիր շրջանը, որը տեղակայված է Հալեպի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող պատմական գլխավոր հուշարձաններից` քաղաքային Ցիտադելի մոտ:
Սիրիական բանակի ինժեներական հատվածներն անցել են արկերի, ռումբերի և ինքնաշեն պայթուցիկ սարքերի վնասազերծմանը, որոնք իրենց հետևից թողել են ահաբեկիչները:

СМИ: сирийская армия вытеснила террористов из квартала у Цитадели в Алеппо
Отряды сирийской армии вытеснили боевиков террористических группировок из одного из центральных районов Алеппо. Об этом сегодня передало агентство САНА.
По сведениям армейского источника, "подразделения армии Сирии заняли район Эль-Фарафир, расположенный северо-западнее главного исторического памятника Алеппо - городской Цитадели".
Инженерные части сирийской армии, добавил военный представитель, приступили к разминированию снарядов, бомб и самодельных взрывчатых веществ, оставленных террористами в этом квартале.