Գերմանիայում 40 տոկոսով ավելացել է միգրանտների կողմից իրականացվող հանցագործությունների թիվը
Գերմանիայում միգրանտները կես տարվա ընթացքում իրականացրել են 140 հազարից ավելի հանցագործություններ, ինչը 40 տոկոսով ավելի է, քան 2015 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ:
Interfax.ru-ի փոխանցմամբ` դա նշանակում է, որ ամեն օր երկրում իրականացվում է 780 իրավախախտում, ընդ որում վիճակագրությունն ընդգրկում է նաև այն դեպքերը, երբ ենթադրյալ հանցագործները բերման են ենթարկվել:
Նախորդ տարի Գերմանիայում ապրելու թույլտվություն ստացած փախստականներն իրականացրել են շուրջ 200 հազար իրավախախտում, հիմնականում գողություն, կողոպուտ և ֆինանսական հանցագործություններ: Այս տարի ոստիկանությունը սպասում է ցուցանիշների էական բարձրացում հիմնականում այն պատճառով, որ շատ փախստականներ երկրում պաշտոնական կարգավիճակ չունեն:
Վերոնշյալ վիճակագրությունը հրապարակվել է Անգելա Մերկելի` փախստականների նկատմամբ վարած քաղաքականության հանդեպ դժգոհությունների ֆոնին: Դաշնային կանցլերի որոշմամբ` 2015 թվականին Գերմանիա է թույլատրվել մուտք գործել միլիոնից մի քիչ պակաս փախստականների Աֆրիկայից և Մերձավոր Արևելքից:

В Германии на 40% выросло количество совершенных мигрантами преступлений
Мигранты совершили в Германии более 140 тысяч преступлений за полгода, что на 40% больше, чем за аналогичный период в 2015 году. Об этом сообщил штаб немецкой уголовной полиции, пишет во вторник газета Express.
Это означает, что каждый день в стране совершается 780 правонарушений. Причем статистика включает только те случаи, когда предполагаемые преступники были пойманы.
В прошлом году беженцы, получившие разрешение на проживание в Германии, совершили около 200 тысяч правонарушений, в основном кражи, грабежи и финансовые преступления. В этом году полиция ждет существенного роста показателей, отчасти из-за того, что многие мигранты не получили в стране официального статуса.
Эта статистика была опубликована на фоне растущего недовольства политикой Ангелы Меркель в отношении беженцев, которую многие считают слишком либеральной. По решению федерального канцлера в 2015 году в Германию впустили чуть меньше миллиона выходцев из Африки и Ближнего Востока.