Գերմանիան ներգաղթյալների կարիքները հոգալու համար դաշնային շրջաններին կհատկացնի լրացուցիչ 2,6 մլրդ եվրո
• 02-11-2016 16:16:00   | Գերմանիա  |  Հասարակություն
Գերմանիայի կառավարությունն այս տարի դաշնային շրջաններին կհատկացնի լրացուցիչ 2,6 մլրդ եվրո` ներգաղթյալների կարիքները հոգալու համար:
Interfax.ru-ի փոխանցմամբ` այդ որոշումը կայացվել է այն բանից հետո, եր դաշնային շրջանները զեկուցել են ներգաղթյալների վրա իրենց կողմից արվող իրական ծախսերի մասին հունվարից մինչև օգոստոս ընկած ժամանակահատվածի կտրվածքով:
Բեռլինը նրանց գումարներ էր տրամադրել ամսեկան մեկ անձին 670 եվրոյի չափով: Ընդհանուր առմամբ` 2016 թվականին նախատեսվում էր ծախսել գրեթե 7 մլրդ եվրո, սակայն այդ գումարը պարզվել է չի բավարարում:

Германия выделит на беженцев еще 2,6 млрд евро
Правительство Германии в этом году перечислит федеральным землям дополнительные 2,6 млрд евро для обеспечения нужд беженцев. Об этом в среду объявило министерство финансов страны, сообщает Deutsche Welle.
Это решение власти приняли после того, как федеральные земли отчитались о своих реальных расходах на беженцев с января по август. Берлин выделял им деньги из расчета 670 евро на человека в месяц. Всего в 2016 году предполагалось израсходовать почти 7 млрд евро, но этой суммы оказалось недостаточно.
С учетом нынешней надбавки расходы на мигрантов возросли до 9,5 млрд евро.
В правительстве отметили, что это решение не приведет к увеличению госдолга ФРГ: в бюджете страны были заложены резервные 6,1 млрд евро на расходы, связанные с беженцами.