• 14-11-2016 18:55:19   | Իրան  |  Միջազգային
Իրանը հետաքրքված է ռուսական զենքի և տեխնիկայի, այդ թվում նաև T-90 տանկերի, հրետանային համակարգերի, ինքնաթիռների և ուղղաթիռների գնմամբ շուրջ 10 մլրդ դոլարի չափով:
korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` այդ մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-ները` հղում կատարելով անվտանգության և պաշտպանության հարցերով Դաշնության խորհրդի կոմիտեի ղեկավար Վիկտոր Օզերովին:
«Նման բանակցություններ վարվում են, հիմքը ստեղծված է, պորտֆելը կազմում է 10 մլրդ դոլար»,- ասել է սենատորը, ով գտնվում է Իրանում:
Վ. Օզերովն ընդգծել է, որ մինչև 2020 թվականն այդ մատակարարումները կիրականացվեն միայն ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի համաձայնությամբ:
«Ակնհայտ է, որ ԱՄՆ-ն և նրա համախոհները կարգելափակեն այդ մատակարարումները, սակայն  մենք կշարունակենք այդ բանակցությունները»,- ասել է նա:

14-11-2016 18:55:19 | Иран | Международные новости
Иран заинтересован в покупке российского вооружения и техники, в том числе танков Т-90, артиллерийских систем, самолетов и вертолетов на общую сумму около 10 млрд долларов.
Об этом пишут российские СМИ со ссылкой на главу комитета Совета Федерации по обороне и безопасности Виктора Озерова.
"Такие переговоры ведутся, почва создана, портфель составляет около 10 млрд долларов", – рассказал сенатор, который находится в Иране в составе делегации Совфеда.
Озеров подчеркнул, что до 2020 года эти поставки могут быть осуществлены только при согласии Совбеза ООН.
"Очевидно, что США и их союзники будут блокировать эти поставки, однако мы будем продолжать эти переговоры", – сказал он.