Մալազիայում կանխվել է Սաուդյան Արաբիայի թագավորի նկատմամբ մահափորձը
Մալազիայի ոստիկանությունը Կուալա-Լումպուր կատարած այցի ժամանակ կանխել է Սաուդյան Արաբիայի թագավոր Սալմանա բեն Աբդել Ազիզ Ալ Սաուդայի նկատմամբ ահաբեկչական գործողությունը:
korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` Եմենի չորս քաղաքացիներ ձերբակալվել են փետրվարի 26-ին տեղի ոստիկանության կողմից իրականացված հակաահաբեկչական ռեյդի ընթացքում:
«Մենք կարողացել ենք նրանց ձերբակալել մինչև այն պահը, երբ նրանք կկարողանային ինչ-որ բան անել»,- ասել է ազգային ոստիկանության ղեկավար Հալիդ Աբու Բաքարը` հավելելով, որ կասկածյալների տարիքը 26-33 է, նրանցից մեկը հանդիսանում է մասնավոր մալազիական համալսարաններից մեկի ուսանող, իսկ ևս մեկը` խոհարար է տեղի ռեստորանում:
Նշվում է, որ Սաուդյան Արաբիայի թագավորը Կուալա-Լումպուր առաջին անգամ պաշտոնական այցելություն ունեցել է փետրվարի 26-ին բազմամարդ պատվիրակության հետ:

В Малайзии предотвращен теракт против короля Саудовской Аравии
Полиция Малайзии предотвратила террористический акт в отношении короля Саудовской Аравии Сальмана бен Абделя Азиза Аль Сауда во время его визита в Куала-Лумпур. Об этом сообщают местные СМИ.
Четверо граждан Йемена были задержаны полицией в ходе антитеррористического рейда 26 февраля.
"Мы сумели арестовать их до того момента, как они смогли что-то совершить", - сказал глава национальной полиции Халид Абу Бакар, добавив, что возраст подозреваемых 26-33 года, один из них является студентом частного малазийского вуза, а еще один - повар в местном ресторане.
Король Саудовской Аравии прибыл с первым для него официальным визитом в Куала-Лумпур 26 февраля в составе многочисленной делегации.