Սիրիացի զինվորականները կրկին վերահսկողություն են սահմանել ռազմական օդանավակայանի նկատմամբ
Սիրիական բանակի էլիտար ստորաբաժանումները «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման ահաբեկիչներին դուրս են մղել Հալեպի արևելյան հատվածում տեղակայված Կաշիշ ռազմական օդանավակայանից:
tass-ի փոխանցմամբ` սիրիական ռազմաօդային ուժերի նախկին ավիաբազայի մոտակայքում գտնվող Ասադի ջրամաբարն ազատագրվել է ծանրագույն մարտերից հետո:
Ճակատի այդ հատվածում սիրիացի զինծառայողները վերջին երկու շաբաթների ընթացքում ազատագրել են 140 գյուղ և փոքր քաղաք:
Այնտեղ ահաբեկիչները դեռևս վերահսկողություն ունեն երկու մարտական դիրքերի վրա, որոնք ռազմական օդանավակայանից գտնվում են 5 կմ հեռավորության վրա:

СМИ: сирийские войска вернули под контроль военный аэродром к востоку от Алеппо
Элитные подразделения сирийской армии выбили террористов группировки "Исламское государство" (ИГ, запрещена в РФ) с военного аэродрома Кашиш к востоку от Алеппо (360 км от Дамаска).
Как сообщила телестанцияAl Mayadeen, бывшая авиабаза сирийских ВВС поблизости от водохранилища Асад на Евфрате была освобождена после ожесточенных боев.
На этом участке фронта сирийские военнослужащие за последние две недели освободили 140 деревень и поселков. Террористы удерживают там два последних форпоста - в Дейр-Хафер и Мескена в 5 км от района расположения военного аэродрома.