Աֆղանստանի հյուսիսում ԻՊ-ի և «Թալիբանի» միջև տեղի ունեցած մարտերի արդյունքում 91 զինյալ է զոհվել
Աֆղանստանի հյուսիսում գտնվող Ջաուզջան նահանգում «Թալիբան» շարժման և «Իլսամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման միջև տեղի ունեցած մարտերի արդյունքում զոհվել է առնվազն 91 զինյալ: Interfax-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հաղորդում է The Associated Press-ը:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` թալիբների կողմից զոհերի թիվը կազմում է 76 մարդ, իսկ ԻՊ-ի կողմից` 15 մարդ: Այդուհանդերձ, ԻՊ ահաբեկիչներին հաջողվում է թալիբներից վերցնել երկու շրջաններ և վերահսկողություն սահմանել դրանց վրա:
Տեղի ոստիկանության տվյալներով` մարտերի ընթացքում խաղաղ բնակիչներ չեն տուժել, քանի որ դրանք ընթացել են Աֆղանստանի հեռավոր և մեկուսացված շրջաններում:

Более 90 человек убиты в боях между "Талибаном" и ИГ на севере Афганистана
Не менее 91 боевика стали жертвами боев, которые произошли между движением "Талибан" и группировкой "Исламское государство" (ИГ) в провинции Джаузджан на севере Афганистана. Об этом сообщает в среду агентство The Associated Press со ссылкой на местную полицию.
При этом со стороны талибов потери составили 76 человек, а со стороны ИГ - 15 человек. Тем не менее, террористам ИГ удалось перехватить у талибов контроль над двумя районами.
По данным полиции, жертв среди мирных жителей нет, поскольку бои шли в отдаленном районе Афганистана.