ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ձեռք է բերել ADC ընկերության ակտիվները
Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը («ՄՏՍ Հայաստան» ՓԲԸ) հայտարարում է ADC ընկերության («Արմենիան Դեյթաքոմ Քամփնի» ՓԲԸ) ակտիվները ձեռք բերելու մասին՝ «Սնանկության մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված կարգով անցկացված բաց աճուրդին մասնակցելու միջոցով:
ADC ընկերության գործող բաժանորդներին կառաջարկվի շարունակել օգտվել տրամադրվող ծառայություններից ներկայումս գործող նույն պայմաններով, ինչպես նաև կապահովվի ծառայությունների մատուցման անընդհատությունը: Ակտիվների ձեռքբերման գործընթացն ավարտելուց հետո, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը էապես կընդլայնի տրամադրվող ծառայությունների շրջանակը և կապահովի որակի շարունակական բարելավում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ADC ընկերության ակտիվները ձեռք բերելու որոշումը պայմանավորված է հեռահաղորդակցության սեփական ցանցի թողունակությունն ընդլայնելու անհրաժեշտությամբ, ինչը դրական է անդրադառնալու նաև ընկերության բջջային ցանցի միջոցով մատուցվող ծառայությունների որակի վրա:

VivaCell-MTS has acquired the assets of the ADC Company
The leading telecommunications operator in Armenia VivaCell-MTS (“MTS Armenia” CJSC) announces about the acquisition of the assets of the ADC Company (“Armenian Datacom Company” CJSC), through participation in an open auction, in accordance with the provisions set by the Republic of Armenia Law on Bankruptcy.
The present subscribers of ADC will be offered to continue using the services provided by the Company on the current terms and conditions, and the uninterrupted provision of the services will be ensured. As soon as the process of asset acquisition is over, VivaCell-MTS will significantly enlarge the scope of the services provided, as well as will implement continuous quality improvement.
The decision of VivaCell-MTS to acquire the assets of the ADC Company is based on the necessity to expand the capacity of its telecommunication network, which will also help improve the quality of the services provided via VivaCell-MTS mobile network.