Ucom-ի վաճառքի և սպասարկման կենտրոններում տեղադրվել են էլեկտրոնային գրիչներ
Այսուհետ Ucom ընկերության վաճառքի և սպասարկման կենտրոններում տեղադրված էլեկտրոնային գրիչների շնորհիվ կարագանա ու կթեթևանա բաժանորդների սպասարկման գործընթացը:
“Որպես պատասխանատու ընկերություն Ucom-ը կարևորում է ոչ միայն մեր բաժանորդների ժամանակը, այլև բնությունը: Էլեկտրոնային գրչի կիրառումը թույլ է տալիս կրճատել սպասարկման սրահում հերթերի կուտակման հնարավորությունը, փաստաթուղթը ստորագրելիս՝ չտպել այն, խնայել թուղթ և պատասխանատվությամբ վերաբերել շրջակա միջավայրին, բնությանը, ծառերին: Այս գրչով ստորագրված փաստաթղթի բնօրինակն ուղարկվում է բաժանորդի կողմից նշված էլեկտրոնային փոստի հասցեին, ինչը թույլ է տալիս անհրաժեշտության դեպքում այն միշտ ձեռքի տակ ունենալ”, - պարզաբանում է Ucom ընկերության վաճառքի տնօրեն Կարեն Շաբոյանը:
Բաժանորդագրության գործընթացի հետ կապված փաստաթղթերի կազմման և ստորագրման համար գրչի և թղթի օգտագործումը, իսկ այնուհետ նաև դրանց բնօրինակների թղթային տարբերակների արխիվացումը եղել և շարունակում է մնալ մեծ ռեսուրսներ պահանջող գործընթաց:
Ահա թե ինչու էլեկտրոնային գրչի լուծումը շահավետ է թե՛ բաժանորդների, և թե՛ օպերատորների համար: Այսպիսով, բաժանորդները կարող են ստորագրել բաժանորդագրության գործընթացի հետ կապված ցանկացած փաստաթուղթ այնպես, ինչպես կստորագրեին փաստաթղթի թղթային տարբերակը, և այնուհետ փաստաթուղթն առանց տպելու պահպանել իրենց անձնական էլեկտրոնային փոստարկղում: Իսկ օպերատորների համար տվյալ լուծումը թույլ է տալիս վարել էլեկտրոնային փաստաթղթերի բազա, խնայել ռեսուրսներ և ավելի արագ իրականացնել բաժանորդների սպասարկումը:
Մինչև ս.թ. հունիսի վերջ էլետրոնային գրիչները հասանելի կդառնան Ucom-ի բոլոր, այդ թվում՝ մարզային սպասարկման կենտրոններում:

В центрах обслуживания Ucom установлены электронные ручки
Отныне благодаря электронным ручкам, установленным в центрах продажи и обслуживания абонентов Ucom, процесс обслуживания абонентов станет быстрее и проще.
“Будучи ответственной компанией Ucom ценит не только время наших абонентов, но и заботится об окружающей среде. Использование электронной ручки позволяет сократить возможность скопления очередей в центрах обслуживания, не печатать документ для подписи, экономить бумагу и с ответственностью относиться к окружающей среде, природе, деревьям. Оригинал документа, подписанного такой ручкой, отправляется на указанный абонентом адрес электронной почты, что позволяет при необходимости всегда иметь его под рукой”, - поясняет директор по продажам компании Ucom Карен Шабоян.
Использование ручки и бумаги при составлении и подготовке к подписанию абонентских документов, а затем и архивация бумажных версий их оригиналов всегда было и остается процессом, требующим больших затрат ресурсов.
Именно поэтому внедрение технологии электронной ручки выгодно как абонентам, так и самим операторам. Таким образом, в процессе организации подписки на ту или иную услугу абоненты смогут подписать любой документ так же, как они подписали бы бумажную версию документа, а затем не распечатывая его, сохранить в своей электронной почте. Операторам же данное решение позволяет вести электронную базу документов, экономить ресурсы и быстрее организовывать обслуживание абонентов.
До конца июня сего года электронные ручки будут размещены во всех центрах обслуживания абонентов Ucom, в том числе и в региональных.