ԱՄՆ-ի գլխավորած կոալիցիայի ավիահարվածների արդյունքում Ռաքքայում 300 խաղաղ բնակիչ է զոհվել
Սիրիական Ռաքքա քաղաքի համար մարտի 21-ից մղվող պայքարի ընթացքում ԱՄՆ-ի գլխավորած կոալիցիայի գործողությունների արդյունքում զոհվել է 300 քաղաքացիական անձ: tass-ի փոխանցմամբ` այդպիսի տվյալներ արձանագրել է Ժնևում գործող Սիրիայում մարդու իրավունքների խախտումները հետաքննող ՄԱԿ-ի անկախ հանձնաժողովը:
«Մենք արձանագրել ենք քաղաքացիական անձանց մահն ավիահարվածների կոալիցիայի արդյունքում»,- հայտարարել է հանձնաժողովի անդամ Կարեն Աբուզաիդը` հավելելով, որ մարտի 21-ից շուրջ 300 զոհվածներից 200-ը Մանսուր գյուղի բնակիչներ են:

• 14-06-2017 19:13:43   |   |  Общество
Три сотни гражданских лиц погибли с 21 марта в ходе боев за сирийский город Ракку в результате действий возглавляемой США коалиции. Такие данные обнародовала в Женеве независимая комиссия ООН по расследованию нарушений прав человека в Сирии.
"Мы зафиксировали гибель гражданских лиц вследствие авиаударов коалиции, - заявила на брифинге член комиссии Карен Абузаид. - Всего с 21 марта было 300 погибших, в том числе 200 - в деревне Мансура".
В представленном на сессии Совета ООН по правам человека докладе комиссия обратила внимание на "ошеломляющее число жертв среди мирных жителей" в ходе бомбардировок коалиции во время штурма Ракки.