Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը
Հուլիսի 11-ին Բրյուսելում կայացավ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի և Ռիչարդ Հոգլանդի նախաձեռնությամբ, որին ներկա էր նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը:
Հանդիպմանը շարունակվեցին ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթացն առաջ մղելու նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծման շուրջ քննարկումները:
Էդվարդ Նալբանդյանը ընդգծեց շփման գծում իրավիճակի կայունացման անհրաժեշտությունը ու այդ նպատակով շեշտեց Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործումը:
Եռանախագահներն արտգործնախարարներին խնդրեցին նախագահներին փոխանցել իրենց առաջարկն այս տարվա ընթացքում գագաթաժողովի կազմակերպման վերաբերյալ։
Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց արտգործանախարարների հաջորդ հանդիպումը անցկացնել ս.թ. սեպտեմբերին Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում։

Meeting of Edward Nalbandian and Elmar Mammadyarov, Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan
On July 11, a meeting between Edward Nalbandian and Elmar Mammadyarov, Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan, took place in Brussels at the initiative and presence of the OSCE Minsk Group Co-chairs Igor Popov, Stéphane Visconti and Richard Hoagland, which was attended by Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
During the meeting the discussions were held on the modalities of advancement of the Nagorno-Karabakh negotiating process.
Edward Nalbandian underscored the importance of stabilization of the situation on the Line of Contact and in this regard emphasized the necessity to implement the agreements, reached during the Vienna and St. Petersburg Summits.
The Co-Chairs asked the Ministers to convey to the Presidents their proposal on organizing a Summit in the course of this year.
An agreement was reached to convene the next meeting between the Ministers in September in New York in the margins of the General Assembly of the United Nations.