Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Իռլանդիայի՝ Եվրոպայի հարցերով պետնախարարին
Հուլիսի 11-ին աշխատանքային այցով Ավստրիայում գտնվող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Իռլանդիայի՝ Եվրոպայի հարցերով պետնախարար Հելեն Մաք Էնթիին:
Նախարարները մտքեր փոխանակեցին հայ-իռլանդական քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, առևտրատնտեսական հարաբերությունների խթանման քայլերի շուրջ:
Երկուստեք ընդգծվեց միջազգային հարթակներում համագործակցության խորացման, միջխորհրդարանական կապերի զարգացման կարևորությունը, քննարկվեցին իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանն առնչվող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձ կատարեցին տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ խնդիրների: Պետնախարար Մաք Էնթիի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրեց Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ ջանքերը՝ ուղղված ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը:

• 12-07-2017 12:30:01   |   |  Политика
11-го июля находящийся с рабочим визитом в Австрии министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с государственным министром по европейским делам Ирландии Хелен МакЭнти.
Министры обменялись мнениями вокруг активизации армяно-ирландского политического диалога, шагов, направленных на поощрение торгово-экономических отношений.
Обоюдно была подчеркнута важность углубления сотрудничества на международных площадках, расширения межпарламентских связей, были обсуждены вопросы, касающиеся расширения договорно-правовой базы.
Собеседники коснулись актуальных региональных и международных вопросов. По просьбе Хелен МакЭнти Эдвард Налбандян представил совместные усилия Армении и сопредседателей Минской Группы ОБСЕ, направленные на исключительно мирное урегулирование карабахской проблемы.