Շվեյցարական Ալպերում հայտնաբերվել են 75 տարի առաջ անհետ կորած ամուսինների մարմինները
75 տարի առաջ անհետ կորած կնոջ և տղամարդու մարմինները հայտնաբերվել են շվեյցարական Ալպերի հալվող սառցադաշտերում:
РИА Новости-ի փոխանցմամբ` 1942 թվականի օգոստոսին Մարսելին և Ֆրանսին Դյումլեն ամուսինները, ովքեր Շանդոլեն գյուղի բնակիչներ էին, իրենց կովերին տարել էին դաշտ արածեցնելու և չէին վերադարձել:
Երկուշաբթի երեկոյան տեղի ոստիկանությունը հաղորդել է, որ նախորդ շաբաթ աշխատողներից մեկը հայտանաբերել է երկու մարմին Լե Դյաբլեր լեռնադահուկային կուրորտից ոչ հեռու 2,5 հազար մետր բարձրության վրա:
Նշվում է, որ մարմինները պառկած են եղել կողք կողքի: Դրանք կնոջ և տղամարդու մարմիններ են, որոնց հագին եղել է Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի տարիների հագուստ: Մարմինները շատ լավ են պահպանվել սառցադաշտում, իսկ նրանց հետ եղած անձնական իրերը չեն վնասվել:
Վերոնշյալ ամուսնական զույգի կրտսեր աղջկա` 72-ամյա Մարսելեն Ուդրի Դյումելենը հաղորդել է, որ ծնողների անհետ կորելուց հետո իրենք մշտապես փնտրել են նրանց:

В швейцарских Альпах нашли тела супругов, пропавших без вести 75 лет назад
Тела мужа и жены, пропавших без вести 75 лет назад, обнаружили на тающем леднике в швейцарских Альпах, передает агентство Рейтер.
В августе 1942 года Марселен и Франсин Дюмулен, жители деревни Шандолен в кантоне Вале, отправились доить коров и не вернулись.
В понедельник вечером полиция сообщила, что на прошлой неделе один из рабочих обнаружил два тела на леднике Цанфлерон недалеко от подъемника горнолыжного курорта Ле-Дьяблере на высоте более 2,5 тысяч метров. Сообщается, что погибшие имели при себе документы.
"Тела лежали рядом друг с другом. Это были мужчина и женщина в одежде периода Второй мировой войны. Они идеально сохранились в леднике и их личные вещи остались в сохранности", — передает агентство слова директора горной станции Glacier 3000 Бернхард Тшаннен.
Младшая дочь супружеской пары, 79-летняя Марселен Удри-Дюмулен сообщила, что на протяжении всего времени после пропажи родителей их дети продолжали поиски. Как отмечает агентство, для подтверждения личности погибших родственникам предстоит пройти ДНК-тест.