ԱՄՆ-ի հարավում տարերքի պատճառով մեկ միլիոնից ավելի մարդ լքել է սեփական բնակարանները
Ամերիկյան Տեխաս նահանգում վրա հասած «Հարվի» փոթորկի հետևանքով առաջացած ջրհեղեղի արդյունքում մեկ միլիոնից ավելի մարդ ստիպված է եղել լքել սեփական բնակարաննները:
РИА Новости–ի փոխանցմամբ` Հարիսի շրջանը, որի բնակչությունը կազմում է շուրջ 4,6 մլն մարդ,  և որտեղ գտնվում է ԱՄՆ-ի Տեխաս նահանգի բնակչության թվով ամենամեծ քաղաքը` Հյուստոնը, 75 տոկոսով հայտնվել է ջրի տակ:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` ջրհեղեղի արդյունքում արձանագրված զոհերի թիվը հասել է 47-ի: Ավելի վաղ հաղորդվում էր 44 մահացածների մասին:
Նշվում է, որ «Հարվին» դարձել է վերջին 12 տարիների ընթացքում ԱՄՆ-ի տարածքում արձանագրված ամենաաղետալի փոթորիկը:

СМИ: более миллиона человек покинули свои дома из-за стихии на юге США
Более миллиона человек были вынуждены покинуть свои дома спустя неделю после того, как ураган "Харви" обрушился на территорию американского штата Техас, где привел к наводнениям, передает агентство Рейтер.
Территория округа Харрис, население которого составляет порядка 4,6 миллиона человек и где расположен четвертый по населению город США и крупнейший города Техаса — Хьюстон, оказалась под водой на 75%, отмечает агентство, ссылаясь на данные властей округа.
Кроме того, телеканал CNN сообщил, что число жертв возросло до 47. Ранее агентство Рейтер сообщало о 44 погибших.
"Харви" стал самым разрушительным ураганом на территории США за последние 12 лет, с тех пор как на страну в 2005 году обрушился ураган "Катрина", который привел к затоплению территории города Новый Орлеан в Луизиане.