Ucom ընկերությունը ճանաչվել է հեռահաղորդակցման ոլորտի լավագույն ընկերություն
«Երկրները մեկ հարկի տակ» խորագիրը կրող 2017 թ. եռօրյա փառատոն-համաժողով-մրցանակաբաշխության շրջանակներում Ucom ընկերությունը ճանաչվել է հեռահաղորդակցման ոլորտի լավագույն ընկերություն: Միջոցառումը յուրաքանչյուր տարի իրականացվում է ՀՀ Կառավարության Միջազգային գործարար կապերի աջակցման խորհուրդի նախաձեռնությամբ:
Միջազգային լավագույն չափանիշներին համապատասխանող արդիականացված 4G+ և սեփական օպտիկամանրաթելային ցանցերի օգնությամբ ընկերությունը տրամադրում է ֆիքսված և շարժական կապի ծառայությունների ամբողջական փաթեթն իր ավելի քան 600 հազար բաժանորդներին:
Մշտապես նորարարական առաջարկներով հանդես եկող Ucom-ը յուրաքանչյուրին հասանելի է դարձրել ոչ միայն շարժական հեռուստատեսությունն իր MediaRoom հավելվածով, այլև U!Pay վիրտուալ դրամապանակը, 1 SIM-քարտում հայկական և ռուսական համար ունենալու հնարավորությունը, U!Cloud ամպային լուծումները և շատ ավելին:
«Նման գնահատականը խիստ պարտավորեցնող է: Ucom ընկերությունը շարունակելու է մեծ եռանդով աշխատել ու հանդես գալ նորարարական լուծումներով», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

Kомпания Ucom была признана лучшей в сфере телекоммуникаций
В рамках трехдневного фестиваля-конференции-премии под названием “Страны под одной крышей 2017” компания Ucom была признана лучшей в сфере телекоммуникаций. Мероприятие ежегодно организуется по инициативе Совета по содействию международным деловым отношениям правительства РА.
Посредством модернизированной сети 4G+ и соответствующей лучшим мировым стандартам собственной оптоволоконной сети компания предоставляет полный пакет фиксированных и мобильных телекоммуникационных услуг свыше 600 тыс. абонентов.
Постоянно предоставляющая инновационные решения компания Ucom сделала доступными каждому не только мобильное телевидение через приложение MediaRoom, но и виртуальный кошелек U!Pay, возможность иметь в 1 SIM-карте армянский и российский номера, облачные решения U!Cloud и многое другое.
«Такая оценка крайне обязывает. Компания Ucom продолжит работать с большим энтузиазмом и предлагать инновационные решения своим абонентам», – отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.