Ucom-ը բարձրացրել է ֆիքսված ինտերնետի արագությունը
Ucom ընկերությունը բարձրացրել է ֆիքսված ցանցում ինտերնետի արագությունը նոր և ներկայիս բաժանորդների համար: Մասնավորապես՝ 3Play Select փաթեթի բաժանորդները կօգտվեն ինտերնետից 60 Մբ/վրկ արագությամբ 1 տարով բաժանորդագրվելու դեպքում և 30 Մբ/վրկ արագությամբ՝ առանց բաժանորդագրման պարտավորության: 3Play Classic փաթեթի բաժանորդները կվայելեն ֆիքսված ինտերնետի 80 Մբ/վրկ արագությունը 1 տարով բաժանորդագրվելու պարագայում և 40 Մբ/վրկ՝ առանց դրա: Իսկ 3Play Rock փաթեթի բաժանորդները կօգտվեն ֆիքսված ինտերնետից 90 Մբ/վրկ արագությամբ, եթե բաժանորդագրվեն փաթեթին 1 տարի ժամկետով, և կունենան 45 Մբ/վրկ արագություն առանց բաժանորդագրվելու նախապայմանի:
Արագության ավելացումը վերաբերում է նաև 3Play Classic մարզային առաջարկի բաժանորդներին, ովքեր կվայելեն ֆիքսված ինտերնետի 40 Մբ/վրկ արագությունը 1 տարով բաժանորդագրվելու դեպքում:
Ավելին, Ucom-ը բարձրացրել է նաև U!Net լայնաշերտ ինտերնետից օգտվող բաժանորդների արագությունները: Այսուհետ U!Net Lite 6000-դրամանոց սակագնային պլանի բաժանորդները կվայելեն ֆիքսված ինտերնետի 16 Մբ/վրկ արագությունը 1 տարով բաժանորդագրվելու դեպքում և 8 Մբ/վրկ արագությունն՝ առանց բաժանորդագրության պարտավորության: Իսկ U!Net Starter 8000-դրամանոց սակագնային պլանի բաժանորդների ինտերնետի արագությունը կկազմի 60 Մբ/վրկ 1 տարվա բաժանորդագրության պարագայում և 30 Մբ/վրկ՝ առանց դրա:
«Ժամանակակից աշխարհում ինտերնետի սպառման աճին զուգընթաց՝ Ucom-ը գիտակցում է իր բաժանորդների օրեցօր աճող պահանջարկը և ջանում է արդարացնել սպասելիքները: Վստահ եմ, որ մեր ընկերության ֆիքսված ծառայություններից օգտվող բաժանորդները կգնահատեն ինտերնետի արագության բարձրացումը և առցանց գործողություններ իրականացնելիս ավելի սահուն փորձառություն կունենան», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Ի դեպ, բոլոր նրանք, ովքեր փնտրում են գին-որակ կատարյալ համադրություն, այսօրվանից կկարողանան բաժանորդագրվել նոր՝ U!Net Optimum 7000-դրամանոց սակագնային պլանին և վայելել ֆիքսված ինտերնետի 36 Մբ/վրկ արագությունը 1 տարվա բաժանորդագրությամբ և 18 Մբ/վրկ արագությունը, եթե չեն ցանկանում ունենալ բաժանորդագրման պարտավորություն:

Ucom увеличила скорость фиксированного интернета
Компания Ucom увеличила скорость интернета в фиксированной сети для новых и текущих абонентов. В частности, абоненты пакета 3Play Select воспользуются скоростью в 60 Мб/сек при подписке на услугу сроком на 1 год,  и скоростью в 30 Мб/сек без обязательства подписки. Абоненты пакета 3Play Classic насладятся скоростью фиксированного интернета в 80 Мб/сек при подписке на 1 год и в 40 Мб/сек без нее. Абоненты же пакета 3Play Rock воспользуются фиксированным интернетом со скоростью в 90 Мб/сек, если подпишутся на услугу сроком на 1 год, и будут иметь скорость в 45 Мб/сек без условия подписки.
Увеличение скорости также относится к региональному предложению 3Play Classic, абоненты которого насладятся скоростью фиксированного интернета в 40 Мб/сек при подписке на 1 год.
Кроме того, Ucom также увеличила скорость для пользователей широкополосного интернета U!Net. Отныне абоненты 6000-драмового тарифного плана U!Net Lite насладятся скоростью фиксированного интернета в 16 Мб/сек при подписке на 1 год и скоростью в 8 Мб/сек без подписки. А скорость абонентов 8000-драмового тарифного плана U!Net Starter составит 60 Мб/сек при условии годовой подписки и 30 Мб/сек без указанного условия.
«Наряду с увеличением потребления интернета в современном мире Ucom осознает постоянно растущий спрос со стороны своих абонентов и старается оправдать их ожидания. Я убежден, что наши абоненты, использующие услуги фиксированной связи, оценят увеличение скорости интернета и будут иметь более гладкий опыт при осуществлении действий в сети», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Кстати, все, кто ищет идеальное сочетание цены и качества, смогут подписаться на новый тарифный план U!Net Optimum за 7000 драмов и насладиться скоростью фиксированного интернета в 36 Мб/сек при годовой подписке и скоростью в 18 Мб/сек, если не желают иметь какого бы то ни было обязательства.