Թուրքիայի իշխանությունները 500 մարդ են ձերբակալել Աֆրինում իրականացվող գործողությունները քննադատելու համար
• 05-02-2018 16:53:51   | Թուրքիա  |  Հասարակություն
Թուրքական ոստիկանությունը ձերբակալել է 573 մարդու, ովքեր հրապարակայնորեն քննադատել են Սիրիայի հյուսիսում՝ Աֆրին քաղաքում իրականացված «Ձիթենու ճյուղ» ռազամական օպերացիան:
Interfax-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդել է Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունը:
««Ձիթենու ճյուղ» օպերացիայի ընթացքում 449 մարդ է ձերբակալվել սոցիալական ցանցերում ահաբեկչական բնույթի քարոզչություն իրականացնելու, ևս 124-ը՝ ձերբակալվել են բողոքի ակցիաներին մասնակցելու համար»,- ասված է վերոնշյալ նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Турецкая полиция задержала 573 человека, которые публично критиковали военную операцию "Оливковая ветвь" в Африне на севере Сирии,
сообщили в понедельник в МВД Турции.
"С начала операции "Оливковая ветвь" 449 человек задержаны за распространение террористической пропаганды в социальных сетях. Еще 124 человека задержаны за участие в протестах", - говорится в официальном заявлении министерства.
Турция начала операцию "Оливковая ветвь" в Африне в январе. Операция на севере Сирии направлена против бойцов курдских военизированных группировок, а также, по утверждениям Анкары, против "Исламского государства" (террористическая организация, запрещенная в РФ).